20.9.2017 – Den čisté mobility – ECCB

Napsal: kancelar | Dne: Září 21, 2017 | Proběhne: 20.09.2017

Kategorie: Činnost členských spolků Kalendář akcí Kronika akcí 2017 Novinky

20.9.2017 - Den čisté mobility - ECCB

Ve středu 20.9.2017 připravil RADAMBUK a ICM Č.B. aktivity pro děti na akci Den čisté mobility. Akci pořádal členský spolek RADAMBUK – Energy Centre České Budějovice. Dopolední program byl připraven pro školy a školky, odpolední pro rodiče s dětmi. Na náplavce pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích si návštěvníci smohli prohlédnout a vyzkoušet ekologické dopravní prostředky, vyzkoušeli si zručnost při jízdě na kole, elektrokole, elektrokoloběžce, segwayi nebo elektroskateboardu, BESIP nabídl testy týkající se bezpečnosti dopravy a informace týkající se 1. pomoci nabídl ČČK. Ve stánku RADAMBUK a ICM Č.B. si děti mohly zahrát turnball, vyzkoušet slacklining, chytání rybiček a skládání puzzlů. I přes nepřízeň počasí na náplavku přišlo 435 dětí ze škol a školek z ČB a okolí, celkový počet návštěvníků odhadujeme na 600 osob.

 

————————————–

Den čisté mobility Ekologické dopravní prostředky si můžete přijít prohlédnout (a většinu z nich i vyzkoušet) ve středu 20. 9. na náplavku pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích. V rámci Evropského týdne mobility zde proběhne Den čisté mobility. Prezentovat se zde budou subjekty nabízející produkty a služby v oblasti ekologické dopravy. Využijte možnost otestovat si své znalosti a vyzkoušet zručnost při jízdě na elektrokole, elektrokoloběžce, segwayi nebo elektroskateboardu, přijďte nahlédnout pod kapotu elektromobilům a vozům na CNG a nechat se svézt v Tesle společnosti E.ON.

BESIP vám nabídne informace týkající se bezpečnosti dopravy, s pracovníky Českého červeného kříže si můžete osvěžit zásady první pomoci, pro děti bude připraven doprovodný program. V případě příznivého počasí z náplavky vzlétne horkovzdušný balon a uskuteční se exhibice biketrialistů. Dopolední program bude určen zejména pro školy a jeho součástí bude mobilní dopravní hřiště. Na akci se neplatí vstupné, je podpořena statutárním městem České Budějovice a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Přijďte si zasoutěžit s dětmi k nám do stánku RADAMBUKu, těšíme se na Vás!!!!


Naši partneři