Informační centrum pro mládež Č.B.

 ICM ČB logo

Informační centrum pro mládež České Budějovice – ICM Č.B.

Kontaktní adresa: 
Husova 622/45, 370 05 České Budějovice

RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s.
Sídlo: 
Husova  tř.622/45, 370 05 České Budějovice

IČO: 26516519

Spisová značka: L 3164 vedená u Krajského soudu v Českých Budějovicích

Registrace u MV ČR Číslo: VS/1-1/45896/01-R, dne 20.3.2009
Číslo b.ú.: 2300816799/2010 – Fio banka

Mobil: 776 34 22 34 Dušan Brodský, 775 644 828 Bc. Kateřina Hrubá
E-mail: icmcb@radambuk.cz, info@radambuk.cz

 Hlavní činností ICM ČB je informační a poradenský servis mládeži a široké veřejnosti v oblastech: Vzdělávání v ČR a zahraničí, Práce v ČR a zahraničí, Cestování v ČR a zahraničí, Volný čas, Sociálně patologické jevy, Občan a společnost, Mládež a EU, Regionální informace, Zdraví a Ekologie. Všechny naše služby týkající se informací a poradenství podáváme bezplatně v elektronické podobě nebo v tištěné formě v prostorách ICM Č.B.

Otevírací doba:

Pondělí:   8 – 15 hodin

Úterý:      8 – 15 hodin

Středa:    8 – 15 hodin

Čtvrtek:    8 – 15 hodin

Pátek:      8 – 15 hodin

Lze domluvit i individuální návštěvy v požadovaných časech návštěvníka.

http://www.icmcb.cz/

– 13. Valné shromáždění Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje rozhodlo o založení Informačního centra pro mládeže České Budějovice, jehož zřizovatelem bude Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje, sídlo v přízemí v budově Pionýra, Husova  tř.45, Č.B.

– Otevření ICM Č.B. – březen 2013

známka kvality ICM průhledné

V ICM České Budějovice proběhla kontrola dodržování Národního kodexu standardů kvality poskytovaných služeb v ICM. V rámci procesu národní certifikace a na návrh Koordinační rady poskytovatelů informací pro mládež bylo v srpnu 2014 schváleno náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy zodpovědným za sport a mládež JUDr. Petrem Hulinským, PhD, udělení certifikace ICM České Budějovice na období čtyř let, tj. do 31. 12. 2018.
Po tuto dobu je ICM oprávněno používat známku kvality „ICM certifikované MŠMT“. V rove 2018 prošlo ICM Č.B. dalším certifikačním procesem a obdrželo známku kvality do 31.12.2021.

 

I

Činnost a služby ICM Č.B.

Cenik-sluzeb-ICM-C.B.-18.11.2023

Hlavní činností Informačního centra pro mládež České Budějovice (ICM Č. B.) je poskytování informací a poradenství mládeži a široké veřejnosti v následujících oblastech:

 • vzdělávání v ČR a zahraničí
 • práce v ČR a zahraničí
 • cestování v ČR a zahraničí
 • volný čas
 • sociálně patologické jevy
 • občan a společnost
 • mládež a Evropská unie
 • zdraví a ekologie
 • regionální informace

Poskytování informací a poradenství

Všechny informační a poradenské služby podáváme bezplatně. K dispozici jsou v elektronické podobě na našich stránkách a Facebooku. ICM Č. B. můžete navštívit osobně na adrese Husova 45, České Budějovice, kde najdete řadu informačních a propagačních materiálů. Pracovníci vám rádi osobně poradí. Obrátit se na nás můžete také prostřednitvím e-mailu icmcb@radambuk.cz, jsme k dispozici v pracovní době na telefonním čísle +420 775 644 828.

Podáváme aktuální regionální informace. Každý týden vydáváme a rozesíláme Tipy pro volný čas v Jihočeském kraji.

Zázemí ICM Č. B.

Návštěvníkům ICM Č. B. nabízíme možnost práce na počítači. Návštěvníci mohou využívat internetové připojení, tisknout, vázat nebo laminovat dokumenty.

Ve spolupráci se zřizovatelem provozujeme půjčovnu vybavení pro spolky pracující s dětmi a mládeží. Dále si v ICM Č. B. můžete prohlédnout a objednat téměř všechny publikace z nakladatelství Mravenec.

Vzdělávací činnost

Nabízíme vzdělávací a přednáškové kurzy pro děti, mládež a dospělé, podílíme se na dalším vzdělávání pedagogických pracovníků. Ve spolupráci se zřizovatelem nabízíme řadu vzdělávacích kurzů.

Připravujeme programy pro školy, věnujeme se preventivní činnosti.

Studentům Jihočeské univerzity nabízíme možnost praxe.

Prodejní místo

Jsme prodejním místem vstupenek na kulturní a společenské akce –Ticketportal.cz a  CBsystem 

Nabízíme prodej Evropské karty mládeže – EYCA. Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Nejedná se o slevovou kartu pouze pro studenty, v České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku 5 – 30 let. Kartu je také možné využít jako průkaz totožnosti pro děti mladší 15 let.

Jsme oficiálním distribučním místem KAPesního KAtalogu volného času.

Nabídka vlastní prezentace

Veřejnosti nabízíme možnost prezentace, a to především v oblastech zaměřených na děti a mládež – přednášky, besedy, zájmové činnosti, výstavy.

Organizujeme maturitní plesy, koncerty, semináře, besedy a klubové akce,samozřejmostí je pronájem prostor pro tyto akce s bohatým zázemím a technickým vybavením.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

ICM České Budějovice nabízí výrobu placek (buttonů) se špendlíkem a s magnetem.

V nabídce máme následující velikosti: 25 mm, 37 mm, 37 mm x 37 mm, 50 mm a 58 mm. Objednat si můžete také otvírák nebo zrcátko, srdíčka nebo oválky.

Přineste k nám návrh osobně, nebo ho zašlete ve formátu obrázku prostřednictvím e-mailu na icmcb@radambuk.cz. Pokud si s návrhem nevíte rady, vytvoříme vám ho.

Pracujete s dětmi a mládeží a hledáte tip pro společnou akci? Zastavte se u nás a zažijte tvůrčí program při výrobě placek! Zveme skupiny dětí a mládeže k výrobě placek se společným nebo zcela originálním motivem.

V případě zájmu o placky nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na spolupráci!

Jak udělat podklad pro placku? Pošlete nám obrázek (JPG, PNG, GIF). Při tvorbě návrhu je nutné počítat s okrajem, který bude v ohybu placky. U rozměrů do 50 mm je velikost okraje 5 mm po celém obvodu, u rozměru 58 mm je velikost 7 mm po celém obvodu.
https://www.radambuk.cz/vyroba-buttonu-placek-odznaku/
 
 

Chcete vyrobit plastové nebo kovové klíčenky?

Přijďte do ICM Č.B., Husova 45, České Budějovice.

Informační centrum pro mládež České Budějovice nově nabízí výrobu klíčenek, které mohou sloužit k propagaci Vašeho spolku nebo jako drobné dárky pro děti, kamarády…

Na výběr jsou 2 druhy klíčenek kovových a 2 druhy plastových ( s žetonem a bez žetonu v různých barvách).

ICM v ČR

ICM jsou místa, která působí při nestátních neziskových organizacích pracujících s dětmi a mládeží nebo při domech dětí a mládeže. Jejich cílem je:

 • poskytovat spolehlivé, přesné a srozumitelné informace
 • umožnit přístup k různým zdrojům a kanálům informací
 • poskytnout co nejvíce informací k tématům, která se váží ke každodennímu životu mládeže (studium, práce, cestování, bydlení, finance, média, zdraví, volný čas, evropské příležitosti, vztahy a sexualita, ekologie, úřady, práva spotřebitele, podnikání, závislosti, aktivní občanství aj.)
 • zajistit, aby mladí lidé byli seznámeni se všemi právy a službami, které mají k dispozici
 • poskytovat mládeži podporu při hodnocení získaných informací a při určování jejich kvality
 • vést mladé lidi k přijímání vlastních rozhodnutí a k hledání těch nejlepších možností
 • nabízet různé komunikační kanály – osobní přístup i on-line komunikaci
 •  vést s mladými lidmi dialog s cílem podpořit je při hledání informací a získávání potřebných dovedností
 • přispívat k mediální a informační gramotnosti mladých lidí
 • být „Majákem v obrovském moři informací“

Základním a zcela zásadním dokumentem pro tisíce ICM v celé Evropě je nová Evropská charta informací pro mládež, která definuje principy práce s informacemi pro mládež a určuje nový směr v informování mládeže. Ovlivnila vznik mnoha  evropských i českých strategických materiálů. Jejím dodržováním podmiňuje MŠMT ČR získání Certifikátu kvality poskytovaných služeb v ICM. Autorem Charty je organizace European Youth Information and Counselling Agency (ERYICA).

České znění Charty

European Youth Information and Counselling Agency – ERYICA

The European Youth Information and Counselling Agency (ERYICA) is an independent European organisation, composed of national and regional youth information co-ordination bodies and networks. It works to intensify European and international cooperation in the field of youth information work and services. It develops, supports and promotes quality generalist youth information policy and practice at all levels in order to meet the information needs of young people and to apply the principles of the European Youth Information Charter.

ERYICA aims to uphold the right of young people to full and reliable information, which helps them make the choices they face in their lives, and which promotes their autonomy, ability to think critically, and active participation in society.

ERYICA is an international, non-governmental, non-profit association, established on 17 April 1986 in Madrid, Spain. ERYICA is registered in the Grand-Duchy of Luxembourg, in accordance with the 1928 Luxembourg law on associations.

Evropská mládežnická informační charta

Koncepce_rozvoje_ISM_v_ČR

Jihočeská Informační centra pro mládež

Informační centra pro mládež fungují v Jihočeském kraji v těchto městech: v Českém Krumlově, Prachaticích, Táboře a Jindřichově Hradci.

Zřizovatelé a zaměstnanci těchto ICM spolu již delší dobu spolupracují a podílejí se na nejrůznějších akcích a produktech tak, aby byl Jihočeský kraj co nejlépe pokryt jejich nabídkou. Od počátku roku 2012 používají tato tři ICM společné logo.

URL: http://www.jicm.cz

E-mail: info@jicm.cz

ICM Český Krumlov

Informační centrum pro mládež Český Krumlov bylo založeno roku 1998 jako jedno z projektových pracovišť Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.

Kontakt:
Špičák 114, 381 01 Český Krumlov
Tel.: +420 380 712 042
icm@icmck.cz

www.icmck.cpdm.cz

www.facebook.com/icmceskykrumlov

ICM Prachatice

Informační centrum pro mládež Prachatice bylo otevřeno v červnu roku 2009 jako jedno z projektových pracovišť KreBul, o.s. Volary.

Kontakt:
Zlatá stezka 145, 383 01 Prachatice
Tel.: +420 388 424 196

ICM Tábor

Informační centrum pro mládež Tábor o.s. zahájilo svou činnost 1. února 1999 pod zřizovatelstvím Občanského sdružení Táborsko.
Od 7. 12. 2001 je samostatným právním subjektem se statutem občanského sdružení. Je zakládajícím členem Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice.

Kontakt:
Farského 887, 390 02 Tábor
Tel/fax: +420 381 252 416
info@icmtabor.cz
www.icmtabor.cz

ICM Jindřichův Hradec

Klášterská 76, Jindřichův Hradec 377 01
mail info@icmjh.cz  
http://www.icmjh.cz/
 

INFOLISTY JICM

Jihočeská Informační centra pro mládež pro Vás připravují pravidelné elektronické Infolisty zaměřené na informace z různých oblastí.

 

JICM_Katalog SŠ JČK-2013_ 2014

JICM_Katalog VOŠ-VŠ_JČK_2013-2014

JICM_infolisty nabidka vzdělávacích aktivit icm jck

Aktualizace: 20.11.2023

 

Related Images:


Naši partneři