13.10.2016 – S čápem za indiány – 72 hodin

Napsal: kancelar | Dne: 14 října, 2016 | Proběhne: 13.10.2016

Kategorie: Kronika akcí 2016 Novinky

13.10.2016 - S čápem za indiány - 72 hodin

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje a Informační centrum pro mládež České Budějovice se zapojili do celorepublikového dobrovolnického projektu ČRDM 72 hodin a připravili indiánské odpoledne pro děti ze Střediska výchovné péče České Budějovice, Dětského domova se školou a Dětského diagnostického ústavu v Homolích. 60 dětí se během čtvrtečního odpoledne 13. října 2016 proměnilo v indiány, vyráběly čelenky, tomahawky, navlékaly korálkové náramky, střílely z luku a pušky, vyráběly indiánské odznaky – buttony a učily se poznávat stopy zvířat, indiánské písmo a lovit ryby. Nechybělo indiánské teepee a výroba totemu  a na závěr pečené maso. Akci pro děti připravilo 15 dobrovolníků, kteří si s dětmi užili příjemné podzimní odpoledne  a odcházeli s dobrým pocitem, že „Pomáhali, protože chtěli“!

 

———————————————————–

S čápem za indiány – čtvrtek 13.10.2016 14,00 – 17,00 hodin

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje je i v letošním roce propagátorem projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13. – 16. října 2016) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Letošní motto zní: „Pomáhám, protože chci…“.

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 13. října 2016 od 12:00 do neděle 16. října 2016 do 12:00 hodin. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických prací.

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje ve spolupráci s Informačním centrem pro mládež České Budějovice připravila pro děti a mládež ze Střediska výchovné péče České Budějovice, Dětského domova se školou a Dětského diagnostického ústavu v Homolích zábavné odpoledne plné indiánských her a dovedností. Děti se mohou těšit na střelbu z luku, rybolov, indiánské znaky, malování na obličej, výrobu indiánský čelenek a buttonů s indiánskými motivy, poznávání stop, výrobu totemu, tomahawků a řadu dalších soutěží.

Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Pojď do toho s námi! Pomáhej, protože chceš!!!!!!

Podporujeme myšlenku dobrovolnictví a není nám cizí nezištná pomoc druhým nebo svému okolí!!!

www.72hodin.cz

Přiložené soubory


Naši partneři