14. – 16. 1. a 28. – 30. 1. 2022 – Řepice – Kurz zdravotník zotavovacích akcí 2022

Napsal: kancelar | Dne: 7 února, 2022 | Proběhne: 30.01.2022

Kategorie: Kronika akcí 2022 Novinky Vzdělávací akce

14. – 16. 1. a 28. – 30. 1. 2022 - Řepice – Kurz zdravotník zotavovacích akcí 2022

Během dvou lednových víkendů absolvovalo 11 účastníků kurz Zdravotník zotavovacích akcí, který pro RADAMBUK připravila akreditovaná vzdělávací instituce PRESA s.r.o. Kurz se konal v obci Řepice a byl založen na praktické průpravě založené na simulacích reálných situací. Úspěšní absolventi z řad vedoucích z dětských volnočasových organizací a učitelů základních škol mohou vykonávat funkci Zdravotník zotavovacích akcí na dětských táborech, školách v přírodě a hromadných akcích pro veřejnost. 

Hodnocení kurzu účastníky:

Chtěl bych Vám moc poděkovat za možnost zúčastnit se Vašeho kurzu ZZA v Řepici. Tento kurz má vysokou úroveň a kvalitu. Já osobně řadím tento kurz mezi nejlepší, které jsem kdy zažil.

Bylo mi velikou ctí poznat Mgr. Jana Sattrana, který je nejen velmi dobře odborně znalý a skvělý učitel, ale i dobrý a kamarádský člověk. Honza si dokázal udržet pozornost celé skupiny a velmi citlivě střídal teoretické i praktické části tak, aby nedocházelo k únavě a útlumu nás posluchačů. Ve všech ohledech měl neskutečné vědomosti a přehled. Vysvětlil vždy nejen odborně každou věc, ale vysvětlil nám to i laicky, prakticky předvedl a co bylo pro mě nejcennější, uváděl příklady z praxe. Byl otevřený jakékoliv diskuzi a trpělivě zodpovídal všechny naše dotazy. V praktické části měl veliké množství pomůcek a různého vybavení. Vyzkoušeli jsme si mnoho věcí, o kterých jsem doposud jen slyšel a na kurzu jsme měli možnost si vše osahat a vyzkoušet více způsoby a s různým materiálem. Honza nám ukazoval způsoby, jak zvládnout situace, kdy někdo menší, slabší, nebo méně zdatný zvládne jakýkoliv potřebný úkon, zdánlivě nepřiměřený jeho možnostem. Celkově všechny praktické části byly naprosto dokonalé. Perfektní a věrohodné maskování figurantů v kurzu budilo realistický dojem a navozovalo velmi autentickou atmosféru. Z kurzu si odnáším nejen mnoho nových poznatků, ale i množství studijních materiálů, které si rozhodně uschovám a po čase znovu pročtu. Závěrečný test nebyl jednoduchý, ale kdo porozuměl problematice, dával při výkladu pozor a pročetl poznámky, tak test splnil. Praktická zkouška byla velmi realistická. Perfektní figuranti, situace a zkoušející, kteří dobře poznali, zda tomu opravdu rozumíme, nebo ne. Celkově si velmi vážím certifikátu z tohoto kurzu. Tento kurz mohu jen a jen doporučit, po čase se určitě přihlásím i na doškolovací část, ale nevylučuji, že bych se místo doškolovací části přihlásil na celý kurz znovu.

Pokud při přijímacím pohovoru, nebo v životopise uvede uchazeč o zaměstnání jakýkoliv kurz od Radambuku, nebo od Mgr. Jana Sattrana, určitě k tomu přihlédnu. Takový člověk se určitě hodí do kolektivu a může být přínosem pro naší firmu.

S úctou David Vlček

————————————-

Tímto bych chtěl poděkovat za kurz ZZA v Řepici. Kurz mi přišel záživný a přínosný.

Lektor si dokázal udržet pozornost, měl skvělý přehled nad tématem a naše případné, občas až absurdní dotazy byl schopný zodpovědět, případně dohledat. Rozumně kombinoval teoretické a praktické části výuky, aby skupina udržela pozornost. Pro zpestření uváděl spoustu zajímavých historek z praxe. Praktická část byla příjemným zpestřením, nejvíce mě zaujaly skupinové modelové situace, kdy pomocí maskování a popisu nehody dokázal navodit téměř reálnou atmosféru. Dostali jsme dostatek materiálů a k tomu spoustu doporučení na doplňkovou literaturu. Obtížnost kurzu mi přišla adekvátní, u teoretického testu bylo díky formulaci testu a slovíčkaření poznat, zda člověk pochopil tématiku, nebo se to před testem nadrtil. Praktická část byla příjemná a vše co u ní bylo jsme několikrát opakovali.

Celkově jsem s náplní kurzu spokojený a díky náročnosti závěrečných zkoušek si úspěšného absolvování vážím ještě víc.     Lukáš Tíkal


Kurz ZZA 2022 proběhne v měsíci lednu v obci Řepice u Strakonic, druhý kurz proběhne v květnu v Českých Budějovicích v sídle RADAMBUKu jako každý rok. Přihlášky a termín zašleme.


Naši partneři