16. 9. 2021 – Den čisté mobility – ECCB

Napsal: kancelar | Dne: 20 září, 2021 | Proběhne: 16.09.2021

Kategorie: Činnost členských spolků Kalendář akcí Kronika akcí 2021 Novinky

16. 9. 2021 - Den čisté mobility - ECCB

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 připravil RADAMBUK a ICM ČB dopolední program pro školy na akci Den čisté mobility. Den plný zábavy a her pro děti, prezentace produktů a služeb v oblasti ekologické dopravy pořádalo Energy Centre České Budějovice na českobudějovickém náměstí. Děti mohly navštívit také např. stánek BESIPu, Městské policie, oživit figurínu na stánku ČČK a vyzkoušet elektrokola a elektrokoloběžky. Na stanoviště RADAMBUKu a ICM přišlo soutěžit 300 dětí s vyučujícími.

————————————————————-

V rámci Evropského týdne mobility zve spolek Energy Centre České Budějovice širokou veřejnost na pravidelnou akci s názvem Den čisté mobility, která se letos uskuteční ve čtvrtek 16. září přímo na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Tématem je ekologická doprava a bezpečnost silničního provozu. Na novinky z této oblasti se návštěvníci mohou těšit od 9:00 do 18:00 hodin.

Prezentovat se zde bude např. Dopravní podnik města České Budějovice se svým elektrobusem, E.ON Energie, a.s. s ukázkou elektrovozu Wolkswagen Golf, zkušebními jízdami na elektrokole i elektrokoloběžce a nafukovací dráhou pro elektroautíčka určenou nejmenším dětem. Na bezpečnost silničního provozu poukáže BESIP, který připravil preventivní program s názvem „Zpomal, dokud není skutečně pozdě“.

Oblastní spolek Českého červeného kříže naučí zájemce zábavnou a interaktivní formou hlavní zásady první pomoci. Tematicky zaměřené hry a soutěže nabídne také RADAMBUK, Europe Direct České Budějovice a Evropský region Dunaj –Vltava. Chybět nebude trenažér létání a prezentace dronů v podání Black Falcons z VŠTE. Městská policie České Budějovice se hravou formou postará o osvětu dětí v oblasti ekologické dopravy.

Během celé akce bude probíhat doprovodný program na pódiu, v rámci kterého se účastníci mohou těšit např. na slavnostní zahájení náměstka primátora Českých Budějovic Ing. Petra Holického a jednatelky Energy Centre České Budějovice Mgr. Ivany Hlinkové. Dále bude následovat doprovodný program – ukázka dronů, vystoupení mažoretek ze skupiny Starlette, souboru Capoeira (propojení hudby, akrobacie a tance v rámci brazilského bojového umění) a vystoupení brazilské bubenické skupiny ¡Ay, Caramba!
Novinkou letošního ročníku bude prezentace elektrovozů Mercedes-Benz a BMW, které poskytne společnost Milan Král a.s. a ACR auto a.s.


Naši partneři