19.9.2013 – Evropský den bez aut s Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje

Napsal: kancelar | Dne: 19 září, 2013

Kategorie: Kronika akcí 2013 Novinky Tiskové zprávy

19.9.2013 - Evropský den bez aut s Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje

Statutární město České Budějovice a Centrum ekologické výchovy Cassiopeia organizovali Den bez aut v Českých Budějovicích letos již potřinácté. Jde o osvětovou a propagační akci, která má představit a podpořit ekologicky přijatelnější a udržitelnější způsoby dopravy a napomoci při omezování individuální automobilové dopravy ve městech

Letošního ročníku se zúčastnila také Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje s nabídkou kroužků a oddílů svých členských sdružení a s propagací soutěže Malá energetická akademie 2013 – 2014, která začíná 2. 10.2013 na akci První led v Budvar aréně v Českých Budějovicích.

Po 8. hodině bylo náměstí v Českých Budějovicích plné tisícovky dětí ve večerníčkovských čepicích ze Základních škol a z Mateřských škol. Večerníček byl letošním tématem a k tomu tématu se přidala i Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje, která připravila pro děti obrázky postaviček z večerníčků, které si děti vybarvily a vyrobily si placku – button. Kdo zrovna nemaloval, mohl chytat rybičky nebo skládat puzzle krtečka s myškou.

Related Images:


Naši partneři