20.9.2018 – Den čisté mobility – ECČB

Napsal: kancelar | Dne: Září 6, 2018 | Proběhne: 20.09.2018

Kategorie: Činnost členských spolků Kalendář akcí Kronika akcí 2018 Novinky

20.9.2018 - Den čisté mobility  - ECČB

Ve čtvrtek 20. 9. se již třetím rokem setkáme na českobudějovické náplavce, kde bude připraven celodenní program zaměřený na čistou mobilitu a vše, co s ní souvisí. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility a proběhne pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice.

Od 9 do 13 hodin se budeme těšit zejména na školní kolektivy, pro které zde bude připraveno dopravní hřiště Besipu, stanoviště Českého Červeného kříže, testy, kvízy a soutěže týkající se bezpečnosti silničního provozu a zásad první pomoci, informace o bikesharingu a carsharingu, ekologický program s Elektrowinem a různé pohybové aktivity na stanovištích Radambuku, ve stanu klauna Huga a Mateřského centra Máj a Energy Centre České Budějovice.  Až do 18 hodin si budou moci všichni zájemci vyzkoušet jízdu na elektrokolech a elektrokoloběžkách, nechat se svézt v elektromobilu, prohlédnout si expozici vozů na elektřinu a CNG a moderní dobíjecí stanici společnosti Innovametall.

Od 14:30 do 16 hodin proběhne prezentace parkouru a autogramiáda Taryho, následovat bude blesková soutěž o let balónem, který za příznivého počasí s vítězem soutěže přímo z náplavky vzlétne v cca 17:30 hodin.

Po celou dobu zde bude skákací hrad a hry pro nejmenší. To vše zdarma. Projekt je hrazen z Fondu malých projektů z projektu „Čistá mobilita pro Horní Rakousko a JČK – přeshraniční spolupráce“, KPF-01-053 a přeshraničním partnerem projektu je Klimabündnis OÖ. 

Přijďte všichni, těšíme se na vás!

Bc. Isabela Šilhová                                       

Energy Centre České Budějovice, z.s.
Náměstí Přem. Otakara II. 87/25
CZ-370 01  České Budějovice

Přijďte si zasoutěžit s dětmi k nám do stánku RADAMBUKu, těšíme se na Vás!!!!

Přiložené soubory


Naši partneři