20.9.2018 – Den čisté mobility – ECČB

Napsal: kancelar | Dne: Září 24, 2018 | Proběhne: 20.09.2018

Kategorie: Činnost členských spolků Kronika akcí 2018 Novinky

20.9.2018 - Den čisté mobility  - ECČB

24Ve čtvrtek 20. 9.201824 se RADAMBUK a ICM České Budějovice zúčastnilo Dne čisté mobility na českobudějovické náplavce, kde Energy Centre České Budějovice připravilo celodenní program zaměřený na čistou mobilitu a vše, co s ní souvisí. Akce se konala v rámci Evropského týdne mobility a proběhla pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice.

Dopoledne jsme přivítali zejména školní kolektivy, pro které jsme připravili několik soutěžních úkolů, za které získávaly děti odměny. Děti bavil jak obrázkový kvíz, tak puzzle s tématikou „100 let  vzniku ČR“, lovení ryb či hraní turnballu. Návštěvníci si odnášeli Informační brožuru členských spolků RADAMBUK, ve které najdou kontakty a informace o činnosti spolků dětí a mládeže. Pro všechny bylo připraveno dopravní hřiště Besipu, stanoviště Českého Červeného kříže, testy, kvízy a soutěže týkající se bezpečnosti silničního provozu a zásad první pomoci, informace o bikesharingu a carsharingu, ekologický program s Elektrowinem a různé pohybové aktivity na dalších stanovištích. Všichni zájemci si mohli vyzkoušet jízdu na elektrokolech a elektrokoloběžkách, nechat se svézt v elektromobilu, prohlédnout si expozici vozů na elektřinu a CNG a moderní dobíjecí stanici společnosti Innovametall.

—————————————

Ve čtvrtek 20. 9. se již třetím rokem setkáme na českobudějovické náplavce, kde bude připraven celodenní program zaměřený na čistou mobilitu a vše, co s ní souvisí. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility a proběhne pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice.

Od 9 do 13 hodin se budeme těšit zejména na školní kolektivy, pro které zde bude připraveno dopravní hřiště Besipu, stanoviště Českého Červeného kříže, testy, kvízy a soutěže týkající se bezpečnosti silničního provozu a zásad první pomoci, informace o bikesharingu a carsharingu, ekologický program s Elektrowinem a různé pohybové aktivity na stanovištích Radambuku, ve stanu klauna Huga a Mateřského centra Máj a Energy Centre České Budějovice.  Až do 18 hodin si budou moci všichni zájemci vyzkoušet jízdu na elektrokolech a elektrokoloběžkách, nechat se svézt v elektromobilu, prohlédnout si expozici vozů na elektřinu a CNG a moderní dobíjecí stanici společnosti Innovametall.

Od 14:30 do 16 hodin proběhne prezentace parkouru a autogramiáda Taryho, následovat bude blesková soutěž o let balónem, který za příznivého počasí s vítězem soutěže přímo z náplavky vzlétne v cca 17:30 hodin.

Po celou dobu zde bude skákací hrad a hry pro nejmenší. To vše zdarma. Projekt je hrazen z Fondu malých projektů z projektu „Čistá mobilita pro Horní Rakousko a JČK – přeshraniční spolupráce“, KPF-01-053 a přeshraničním partnerem projektu je Klimabündnis OÖ. 

Přijďte všichni, těšíme se na vás!

Bc. Isabela Šilhová                                       

Energy Centre České Budějovice, z.s.
Náměstí Přem. Otakara II. 87/25
CZ-370 01  České Budějovice

Přijďte si zasoutěžit s dětmi k nám do stánku RADAMBUKu, těšíme se na Vás!!!!

Přiložené soubory


Naši partneři