22.9.2020- Den čisté mobility – ECCB

Napsal: kancelar | Dne: 22 září, 2020 | Proběhne: 22.09.2020

Kategorie: Činnost členských spolků Kronika akcí 2020 Novinky

22.9.2020- Den čisté mobility - ECCB

V úterý 22.9.2020 připravil RADAMBUK a ICM ČB dopolední program pro školy a mateřské školky na akci Den čisté mobility. Akci pořádalo Energy Centre České Budějovice na českobudějovické náplavce. Děti mohly navštívit také např. stánek BESIPu, Městské policie, Elektrowinu, oživit figurínu na stánku ČČK a vyzkoušet elektrokola a elektrokoloběžky. Na stanoviště RADAMBUKu a ICM přišlo soutěžit 200 dětí s vyučujícími.

——————————————————————————

V úterý 22. září 2020 proběhne v Českých Budějovicích na náplavce u Dlouhého mostu pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje a primátora statutárního města České Budějovice již pátý ročník Dne čisté mobility.

Od 9 do 18 hodin se zde bude Energy Centre České Budějovice s celou řadou partnerů těšit na všechny, kdo se nebojí otestovat své znalosti v oblasti bezpečnosti silničního provozu a první pomoci, vyzkoušet si jízdu na elektrokolech, elektrokoloběžkách a trenažérech, nebo zažít zrychlení v Tesle z 0 na 100 km/h za 4 sekundy. Kdo nemá rád adrenalin, může si prohlédnout elektrobus, nabíjecí stanici pro elektromobily, odpočinout si v relaxační zóně a získat přehled o trendech a novinkách v ekologické dopravě. Pro nejmenší bude připraven skákací hrad, hry, soutěže a drobné odměny.

Novinkou letošního ročníku bude prezentace vodíkové technologie H2i pro spalovací motory.

V 15 a 17 hodin si kluci a holky mohou pod vedením Vladimira Voyy Koldaeva vyzkoušet, jak jsou na tom s parkourem a všichni, kterým již bylo 18 let, budou mít v průběhu dne šanci vyhrát zapůjčení elektromobilu od prvního budějovického carsharingu GoDrive.   

Stejně jako v předchozích pěti ročnících bude dopoledne určeno zejména školním kolektivům, které se v případě zájmu již nyní mohou hlásit na tel. čísle 387 312 580. V souladu s hygienickými opatřeními bude nutné dodržovat přesné časy příchodu a dbát pokynů organizátorů.

Akce je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a z rozpočtu statutárního města České Budějovice.

Prezentace možností ekologické dopravy, testovací jízdy na elektrokolech, elektrokoloběžkách a v elektromobilu Tesla s E.ONem, trenažéry a bezpečnost provozu s BESIPEM a Městskou policií, zásady 1. pomoci s Českým červeným křížem a Vodní záchrannou službou, recyklace s Elektrowinem, aktivity pro nejmenší s Mateřským centrem Máj, RADAMBUKEM a klaunem Hugo, relax-zóna, skákací hrad, carsharing, bikesharing a mnohé další… Pořádá Energy Centre České Budějovice, z.s.

DOPOLEDNE PRO ŠKOLY, ODPOLEDNE PRO VŠECHNY.

Přijďte, těšíme se na vás!

VSTUP ZDARMA!

Akce je financována z rozpočtu Jihočeského kraje a z rozpočtu statutárního města České Budějovice.

Related Images:


Naši partneři