26. – 29.5.2011 – Bambiriáda 2011

Napsal: kancelar | Dne: 30 května, 2011 | Proběhne: 26.05.2011

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kronika akcí 2010 - 2012

26. - 29.5.2011 - Bambiriáda 2011

V termínu od 26. do 29. května 2011 se v  Českých Budějovicích uskutečnila prezentace činnosti občanských sdružení, středisek volného času a dalších organizací, které pracují ve volném čase s dětmi a mládeží – BAMBIRIÁDA 2011.

Ústřední motto letošní Bambiriády znělo: Máme se o co podělit“.

Celá akce se v Českých Budějovicích uskutečnila pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly a primátora Statutárního města České Budějovice Mgr. Juraje Thomy.

Bambiriáda byla zaměřena na podporu dobrovolnictví v dětských a mládežnických organizacích. Jedním z cílů byla podpora rozšíření myšlenky dobrovolnictví do podvědomí občanů a zároveň byla aktivní součástí Evropského roku dobrovolnictví. Hlavním cílem Bambiriády bylo seznámení široké veřejnosti s činností jednotlivých sdružení a středisek volného času, které se celoročně zabývají mimoškolní výchovou dětí a mládeže. Na Bambiriádě mohla předvést svoji činnost jednotlivá sdružení – ukázat dětem, jaké u nich mohou prožít zážitky, a také získat nebo dále rozvíjet svoje znalosti, zkušenosti a dovednosti.

Centrum akce BAMBIRIÁDA 2011 bylo, obdobně jako v dřívějších letech, v osvědčeném prostoru areálu Sportovní haly a jejím okolí. V přilehlém prostoru Sportovní haly bylo postaveno pódium se zastřešeným hledištěm a lavičkami. Toto pódium sloužilo pro jednotlivá kulturní vystoupení a zároveň tvořilo přirozené centrum dění.

Na akci se finančně podíleli MŠMT, Česká rada dětí a mládeže, Jihočeský kraj, Statutární město České Budějovice. Hlavním regionálním partnerem byl E.ON Česká republika, s.r.o.

CELKEM: 10 350 účastníků

Na pořádání Bambiriády se podílelo 287 organizátorů. Během tří dnů (pátek – neděle) proběhlo na pódiu 70 vystoupení, během nichž se účastníkům akce představilo 839 účinkujících.

 

Related Images:

Přiložené soubory


Naši partneři