29.11.2019 – Staň se na den informatikem – projekt Mládež kraji

Napsal: kancelar | Dne: 5 prosince, 2019 | Proběhne: 29.11.2019

Kategorie: Kalendář akcí Kronika akcí 2019 Novinky

29.11.2019 - Staň se na den informatikem - projekt Mládež kraji

Dne 29. 11. 2019 se v rámci projektu Mládež kraji konala akce nazvaná Staň se na den informatikem. Akce byla určena zejména studentům středních škol z Jihočeského kraje. Na programu byla aktuální a zajímavá témata z oblasti informatiky, a protože se jednalo o workshop, účastníci si měli možnost vše hned sami vyzkoušet. Měli tak možnost najít cestu z bludiště pomocí svého naprogramovaného kódu, navrhnout a vymodelovat na 3D tiskárně vlastní výrobek, zašifrovat data pro bezpečný přenos k adresátovi nebo přežít ve virtuálním světě. 37 studentů a 4 vyučující si pod vedením 9 dobrovolníků vyzkoušeli  příslušné informatické techniky  doslova  tzv. „na vlastní kůži“.

———————————————  

Akce se bude konat 29. 11. 2019 v areálu EF JU. http://di.ef.jcu.cz/

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity pod záštitou RADAMBUKu a Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity za podpory MŠMT a Jihočeského kraje pořádají workshop pro studenty a žáky na aktuální a zajímavá témata z oblasti informatiky.

  • Můžete se těšit na kódování,
  • zkusíte si, jak zašifrovat data,
  • čeká na Vás svět virtuální reality,
  • a spoustu dalších zajímavých aktivit.

Registrace je možná zasláním e-mailu na: inrem@ef.jcu.cz nebo na liskom05@ef.jcu.cz. Nezapomeňte uvést název školy, počet přihlašovaných studentů a do jaké třídy studenti chodí.


Naši partneři