6.6.2015 – Roztančíme Husovku

Napsal: kancelar | Dne: 8 června, 2015 | Proběhne: 06.06.2015

Kategorie: Kalendář akcí Kronika akcí 2015 Novinky

6.6.2015 - Roztančíme Husovku

Dne 6.6.2015 se konala akce „Roztančíme Husovku“. Akci pořádal spolek Pionýr, z.s. – Jihočeská krajská organizace Pionýra ve spolupráci s Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje. Před budovou Divadla U Kapličky se postavilo pódium pro účinkující, zapojily s reproduktory a vše bylo připraveno na ukázky několika populárních tanečních stylů.

Před 13:00 hodinou přišla skupina dětí z oddílu Draci Zahájí, které si akci užívaly nejvíc.

Akce začala ukázkou Salsy, kterou děti a vedoucí učil brazilský tanečník. Všichni poctivě napodobovali to co jim brazilský lektor se svou partnerkou ukazovali a vysvětlovali, jelikož neuměl plynule česky, děti to bavilo i díky jeho přízvuku a občasnému špatnému překladu.

Následovala ukázka bojového umění Capoeira, které svým stylem připomíná tanec. Hned při vstupu do sálu všechny zaujali „černoši“, kteří nám Capoeiru nejdříve předvedli a pak se nás snažili naučit pár základních pohybů.

Po krátkém oddychu následovala ukázka tanečnic z The BA Passion které se věnují MTV tanci, a snažili se nás naučit základy tohoto moderního stylu. Děti nejvíce zaujalo twerkování, které se stalo velice populárním stylem.

Na závěr se vedoucí z oddílu Draci Zahájí ujali kategorie „volný tanec“ a zakončili akci tanci na dětské nebo velice známé písně.

Akce se podařila, děti i dospělí odcházeli utancovaní a plní nadšení.


Naši partneři