7.11.2015 – Výlet s čápem do Zvířecího parku Neuschönau v Bavorském lese

Napsal: kancelar | Dne: 8 listopadu, 2015 | Proběhne: 07.11.2015

Kategorie: Kalendář akcí Kronika akcí 2015 Novinky

7.11.2015 - Výlet s čápem do Zvířecího parku Neuschönau v Bavorském lese

V sobotu 7.listopadu 2015 se vydaly v 8 hodin 3 autobusy dětí a dospěláků z členských spolků Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje směr Bavorský les. Jeden autobus vyjížděl z Českých Budějovic, druhý ze Zahájí a třetí z Řepic. 120 účastníků zájezdu navštívilo Zvířecí park v Neuschönau v Bavorském lese. Stezka parkem měřila 7 kilometrů, navštívili jsme na ní 16 voliér a výběhů. Některá zvířata byla od nás téměř na dosah. I přes velkou mlhu a ne moc příznivé počasí jsme viděli většinu šumavských zvířat, divoká prasata, losi, medvěd, vydry a další  se nám ukázali v plné kráse.  Zájemci navštívili také Stezku v korunách stromů a v 15,30 hodin jsme se vydali plni dojmů z krásné přírody zpět domů.

————————————————

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje připravila pro děti a vedoucí členských spolků

Výlet s čápem do Zvířecího parku Neuschönau

 Termín: sobota 7. listopadu 2015.

Doprava: hromadná autobusem.

Sraz: v 8,00 hodin u kanceláře RADAMBUK, Husova 45, 370 05 Č.B.

Návrat: kolem 17. hodiny zpět na adresu Husova 45, Č.B.

Cena: 120 Kč celkem za osobu Kč (v ceně je doprava a připojištění léčebných výloh v zahraničí – vedoucí oddílů dodají kanceláři do 20.10.2015 jmenný seznam účastníků s rodnými čísly, bydlištěm a zdravotní pojišťovnou), platba předem na účet RADAMBUK nebo v kanceláři RADAMBUK.

Strava: vlastní.

S sebou: léky proti nevolnosti v autobuse, kdo potřebuje, jídlo a pití, pláštěnka, platný cestovní doklad !!!

V blízkosti bavorského městečka Neuschönau najdete zajímavou stezku v korunách stromů a lesní zvířecí park. Procházka Zvířecím parkem zabere cca 3-5 hodin – podle toho jak rychle chodíte a jak moc se chcete kochat přírodou a zvířaty ve výbězích. Stezka lesem měří zhruba 7 kilometrů a najdete v ní 16 výběhů a voliér s celkovým počtem 45 různých živočišných druhů, jejichž přirozeným prostředím je nebo bývala Šumava. Zahrada má rozlohu 250 hektarů, trasa je průběžně značená informačními tabulemi a cestu si lze zkrátit, když obětujete některé výběhy. Dvě zkratky umožňují zkrátit procházku na 3 km variantu a vrátit do výchozího bodu po cca 1 ½ hodiny. V parku jsou k vidění z větších zvířat medvědi, vlci, sobi, bizoni, rysi, divoká prasata, dále například divoké kočky, bobři, kuny. Z ptáků potom největší je sup, dále k vidění orli, sovy, kachny, krocani, krkavci aj.

Zájemci mohou navštívit i Stezku v korunách stromů (vstupné není zahrnuto v účastnickém poplatku, platí si každý sám Dospělý 9 Euro, děti 6-14 let 7 Euro). Stezka v korunách stromů je údajně nejdelší na světě, měří 1300 m a je zakončena 44 metrů vysokou vyhlídkovou věží, ze které se otevírá výhled směrem k vrcholu Luzný (1373 m.n.m.) a Velkému Roklanu (1453 m.n.m) na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, s Alpami na obzoru v případě dobrého počasí. Uprostřed, resp. uvnitř věže je zachován stromový porost tak, že můžete v průběhu stoupání za pomoci informačních tabulek nastudovat životní formy nacházející se v jednotlivých „patrech“ stromů.

Více informací o vstupném na http://www.baumwipfelpfad.bayern/bayerischer-wald-cz/

Zájemci kontaktujte kancelář RADAMBUK do 20.10.2015 – kancelar@radambuk.cz , tel. 775 644 003.


Naši partneři