13.10.2012 – 72 hodin s RADAMBUKem u Sportovní haly

Napsal: kancelar | Dne: 24 října, 2012 | Proběhne: 13.10.2012

Kategorie: Kalendář akcí Kronika akcí 2010 - 2012 Novinky

13.10.2012 - 72 hodin s RADAMBUKem u Sportovní haly

Ve dnech 12. – 14. října 2012 odstartoval projekt České rady dětí a mládeže pod názvem „72 hodin – Ruku na to!“, který v Jihočeském kraji koordinovala a propagovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje. Po celé naší republice se dobrovolníci pustili do aktivit, jimiž pomáhali druhým lidem, přírodě nebo svému okolí. Zmíněný projekt letos proběhl také na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Slovinsku a v Bosně a Hercegovině.

 Projekt 72 hodin – Ruku na to! byl určen všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí snaha nezištně pomoci druhým nebo svému okolí. Zájemci mohli vlastní projekty registrovat od května 2012 na webových stránkách www.72hodin.cz .

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje do projektu zapojila členská sdružení – ČTU – VELKÁ RADA OBLASTI JIHOČESKÉ, Jihočeská krajská organizace Pionýra, Pohodáři VSKH, RC Emanuel, Koníček, o.s., a Svobodný turistický oddíl Ježci. Akce „Úklid areálu Sportovní haly v Českých Budějovicích“se konala v sobotu 13. října 2012 od 9.00 do 12.00 hodin za podpory náměstka primátora pro školství a sociální věci Mgr. Petra Podholy. Akce se zúčastnilo 50 dobrovolníků, kteří přispěli k čistotě areálu, ve kterém každoročně v květnu pořádá Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje tradiční přehlídku činnosti sdružení Bambiriádu. V krajském městě České Budějovice je tato přehlídka již neodmyslitelně tradičním projektem, který přispívá k rozšiřování povědomí veřejnosti o aktivitách dětí a mládeže ve volném čase. Dále dobrovolníci označení zelenými tričky a bílými šátky s logem 72 hodin uklidili prostor před Plaveckým stadionem, dětské hřiště a část Stromovky v okolí kluboven ČTU.

Na webu www.72hodin.cz bylo zaregistrováno v Jihočeském kraji celkem 15 projektů a 565 dobrovolníků. Zapojili se nejen sdružení dětí a mládeže, ale také školy a školní družiny. Akce nesly název „Úklid zahrady a okolí školy, Vylepšení RC Rozárka, Vyčistění veřejného prostoru, Zazimování Zooparku Rajská zahrada, Zvelebíme okolí naší školy, Ukliďme si okolí školy, Úklid a vyčistění potoka v okolí táborové základny po povodni, Úklid a vyčistění městského náhonu, Sbíráme kaštany a žaludy pro muflony, Drakiáda aneb zalétám si s vlastním drakem, Úklid okolí vlakové stanice, Kaplička Jaroslavice, Přírodní zahrada Chelčice a Divadelní představení Ve jménu krále“.

Výstupem těchto akcí bylo kromě hmatatelných výsledků i spousta úsměvů, radosti a dobrých pocitů z nezištné práce. Rada dětí a mládeže děkuje všem, kteří přiložili ruce k dílu a ukázali, že jim myšlenka dobrovolnictví není cizí.

 

 

Related Images:

Přiložené soubory


Naši partneři