AKCE 72 HODIN V ROCE 2019

Napsal: kancelar | Dne: Červenec 22, 2019 | Proběhne: 10.10.2019

Kategorie: Informace z ČRDM Kalendář akcí Novinky

AKCE 72 HODIN V ROCE 2019

https://www.72hodin.cz/2018/clanky/akce-72-hodin-v-roce-2019

POMÁHÁME, PROTOŽE CHCEME!!!! ZAPOJTE SE DO 72 HODIN!!!

10. – 13. 10. 2019 POMÁHEJTE TAKÉ!!!!

Co je 72 hodin?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte …

www.72hodin.cz

Kdy to celé proběhne?

Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 10. října 2019 od 12:00 do neděle 13. října 2019 do 12:00. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických prací.

Kdo a jak se může zapojit?

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.

Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na webu www.72hodin.cz, či facebooku www.facebook.com/72hodin.cz naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických prací. V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Propagátorem projektu v Jihočeském kraji je RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s.

Tipy na projekty

Služba potřebným (LIDÉ)

  • uspořádání divadelního, nebo hudebního vystoupení v domově pro seniory
  • zorganizování sportovního turnaje pro děti z dětského domova
  • uspořádat odpoledne plné her pro handicapované

Péče o přírodu (ŽIVÁ PŘÍRODA)

  • úklid parku, lesa, či jakékoliv části přírody
  • výsadba stromů, keřů
  • vyčištění koryta řeky, obnova studánky

Vylepšení života kolem sebe (OKOLÍ)

  • oprava dětského hřiště
  • pomoc při malování mateřské školy, autobusové zastávky
  • stavba ptačích budek

Podporujeme myšlenku dobrovolnictví a není nám cizí nezištná pomoc druhým nebo svému okolí!!!

www.72hodin.cz

Pomozme přírodě s klimatickými změnami Letošní ročník 72 hodin věnujeme ve značné míře tématu, na které je v posledních měsících upozorňováno stále naléhavěji. Jedná se o změny přírodního prostředí v souvislosti s probíhajícími klimatickými proměnami. Za změnu v chování stávkují po celém světě mladí lidé, a jelikož je naše akce určena především jim, rozhodli jsme se je v jejich aktivitě také podpořit. Ve spolupráci s organizací Hnutí Brontosaurus jsme připravili soubor návodů a pravidel konkrétní pomoci. Už teď si některé můžete prohlédnout zde: www.peceoprirodu.cz Loni jsme poprvé spolupracovali s Nadací Partnerství, se kterou jsme sázeli lípy svobody. Letos přichází tato Nadace s ještě ambicióznějším plánem, neboť by ráda vysadila strom za každého občana naší vlasti. A to je plán hodný následování, a tudíž jsme se rozhodli k této akci v rámci 72 hodin přistoupit. V tuto chvíli připravuje Nadace Partnerství webovou stránku, na které bude pravidelně aktualizovat seznam míst, které obce, města či soukromé subjekty nabídnou jako vhodná místa pro výsadbu. Web bude spuštěn koncem června. Pokud však již nyní máte zájem se s námi do akce zapojit, sledujte či se zaregistrujte pro odběr novinek na webu www.sazimebudoucnost.cz.

Ještě více sociálních projektů… Těší nás loňský nárůst sociálních projektů a určitě ho letos rádi podpoříme. Třeba v ZŠ Ústí nad Labem pořádali zábavně-sportovní dopoledne s výtěžkem pro nemocnou Elišku. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Rynholec pořádalo sbírku pro nevyléčitelně nemocnou Barunku. Nechyběl ani již tradiční sběr papíru pro handicapovaná trojčata Koláčkova, který pořádá Dětský domov se školou v Chrudimi. Žáci hotelové školy v Poděbradech připravili výrobky s vánoční tematikou, které se budou prodávat na adventním jarmarku. Získané finance poputují rodičům Žanetky, jako příspěvek na nákladnou rehabilitaci po dětské mozkové obrně. ZŠ a MŠ Hoštejn s místní skupinou Českého červeného kříže organizovaly „Bleší trh“ pro Péťu, trpícího vzácným Westovým syndromem. Děti z turistického oddílu mládeže CHIPPEWA organizovaly hravé odpoledne pro děti z místního nízkoprahového centra. Ve Vyškově proběhla výměna igelitových tašek kolemjdoucích za tašky plátěné. Teplákománie aneb V barevném k duševnímu zdraví – v Havlíčkové Brodě se šily tepláky pro děti hospitalizované na psychiatrii. Nebyl vám lhostejný ani osud zvířecích kamarádů a věříme, že i letos tento druh projektů naroste. Pro inspiraci: Sbírku finančních i věcných darů pro handicapovaná zvířata z útulku Tibet připravili ZŠ Šaratice a mladí hasiči Hostěrádky – Rešov. Pomoc Městskému útulku ve Znojmě uskutečnili studenti 2. D třídy ze ZŠ Znojmo – Načeratice. Žáci ZŠ speciální Frýdlant vyhlásili sbírku dobrot pro kočičí a psí svěřence útulku v Krásném Lese. Mnoho dobrovolníků se rozhodlo propojit generace a navštíví domy seniorů. Pojďme opět s láskou myslet na babičky a dědečky!

I letos „dáme“ hrady a zámky… Pokračovat také budeme ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a i letos přineseme seznam objektů, ve kterých budete moct pomáhat. Úklidové projekty opět podpoříme, rukavicemi a pytli, novinku připravujeme i v oblasti výsadby stromů, kromě ovocných stromů nabídneme i sazenice okrasných dřevin.

Registrace!!! Těšíme na vás od září, kdy spustíme registraci projektů.


Naši partneři