Bamboška 2015 – Tisková zpráva

Napsal: kancelar | Dne: 21 května, 2015 | Proběhne: 22.05.2015

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kalendář akcí Kronika akcí 2015 Novinky Propagace Tiskové zprávy

Bamboška 2015 - Tisková zpráva

RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje připravuje tradičně na termín 22. – 23. května 2015 akci pro děti a mládež, v letošním roce s názvem Bamboška. V krajském městě České Budějovice je tato přehlídka již neodmyslitelně tradičním projektem (15 let pod názvem Bambiriáda), který přispívá k rozšiřování povědomí veřejnosti o aktivitách dětí a mládeže ve volném čase. Díky akci mají každoročně tisíce dětí možnost vybrat si tu nejlepší volnočasovou aktivitu. „Evropa hrou“ – je téma, které zvolili organizátoři pro akci v letošním roce.

Centrum akce bude v osvědčeném prostoru areálu u Sportovní haly v Českých Budějovicích, kde bude postaveno pódium se zastřešeným hledištěm a lavičkami. Toto pódium poslouží pro jednotlivá kulturní vystoupení a zároveň bude tvořit přirozené centrum dění. Pódiová vystoupení organizuje Agentura Kultur – Kontakt, programem nás provede zkušený moderátor Miroslav Mareš.

Dalším centrem bude velký nafukovací stan – Infobod, kde návštěvníci navštíví Prezenci. V Prezenci si děti vyzvednou startovní kartičku s mapou Evropy a jejich úkolem bude obejít jednotlivé země Evropy – stánky jednotlivých spolků a organizací, které pracují s dětmi a mládeží, kde za splnění úkolů získají razítko. Kdo bude mít mapu Evropy plnou razítek, vrátí se do Prezence, kde dostane odměnu a vyplní si kartičku do losování o ceny na pódiu, které bude probíhat každou lichou hodinu na pódiu.

Ceny do losování věnovali: Jihočeský kraj, E.ON ČR s.r.o., Lanový park Máj, Hopsárium, IGY Centrum a Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou.

Pro děti bude připravena aktivní přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová vystoupení, opičí dráhy, skákací hrad, prezentace Oblastního spolku Českého červeného kříže České Budějovice, Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Městské policie České Budějovice, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, Jihočeských informačních center pro mládež, expozice tábornické činnosti, ukázky tábornických dovedností, lanové aktivity, jízdy na lodích, výroba placek – buttonů, losování o ceny na pódiu, hry se zvířecí tématikou, prezentace kurzů angličtiny pro děti, praktické ukázky práce s bičem, lukostřelba, orientační běh, baseball, jízda na mašince, ukázky karate a sebeobrany, hry z lesní školky, experimenty Věda nás baví, úkoly zaměřené na preventivní témata a řada dalších soutěží a ukázek. Informační centrum pro mládež České Budějovice (ICM Č.B.) připraví pro děti soutěž – Rekord v navlékání PET víček, děti budou mít možnost vyrobit si originální odznak – placku. ICM Č.B. představí činnost i ostatních Jihočeských informačních center, bude zajišťovat komunikaci s médii a tiskové zprávy.

Účastníci

Spolky Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje:

1. středisko Zálesák www.1.strediskozalesak.cz
Informační centrum pro mládež Č. Budějovice www.icmcb.cz
Keltoviny, z.s. www.keltoviny.cz
Koníček, o.p.s. www.konicekcb.webnode.cz
Laser Tag České Budějovice http://lasertagcb.cz/
M – centrum pro mladou rodinu, o.s. www.mc-maj.com
M – tes www.m-tes.cz
Pionýr, z.s. – Jihočeská krajská organizace Pionýra www.jihocesky-pionyr.cz
RC Rozárka http://rozarkarc.webnode.cz

Salesiánské středisko mládeže- DDM Č.B.

Myslivecké sdružení Obora Nový Dvůr

www.sasmcb.cz

www.oboranovydvur.cz

Ostatní účastníci:

DO Fénix Mlynky Slovenská republika
Doma v lese
E.ON ČR, s.r.o.
Europe Direct České Budějovice
Evropské centrum jazykových zkoušek a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky s.r.o.
Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje
Hluboká Baseball and Softball Club
Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
Malá železnice
Městská policie České Budějovice
Oblastní spolek ČČK Č.B.
Tělovýchovná škola a půjčovna lodí Vydra
THEIA – krizové centrum o.p.s.
TJ Karate České Budějovice
TJ OB České Budějovice, o.s.

VĚDA NÁS BAVÍ, o.p.s.

Baby club Šikulka

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje

Bublinková show

Regionální záštity přijali v letošním roce Mgr. Jiří Zimola – hejtman Jihočeského kraje, JUDr. Tomeš Vytiska — člen Rady Jihočeského kraje, Ing. Jiří Svoboda primátor Statutárního města České Budějovice a Ing. Martin Maršík, Ph.D.– náměstek primátora pro školství a sociální věci. Akci v regionu podporují Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, Městská policie České Budějovice, Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje a Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

Regionálními partnery jsou Jihočeský kraj, Statutární město České Budějovice, společnost E.ON ČR, s.r.o., Sportovní zařízení města České Budějovice, p.o., IGY Centrum, Jan Vantruba, vyladenyinternet.cz, Evocati s.r.o., Sportovně-relaxační areál Hluboká nad Vltavou, Lanový park Máj, Madeta, Dopravní podnik města České Budějovice, a.s., Tiskárna InPress a Nákupní centrum Géčko. Mediálním partnerem je Rádio Kiss České Budějovice. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, http://amaterskatvorba.cz.

Návštěvní doba:

Pátek 22.05.2015 – 8.00 – 17.00 hodin – Den pro školy školní družiny
Sobota 23.05.2015 – 9.00 – 17.00 hodin – Den pro rodiny

Tak neváhejte a přijďte si k nám zasoutěžit!!! Těšíme se na Vás.IMGP6142 IMGP6126 IMGP6074 IMGP6089 IMGP6120

Vstup na akci je zdarma !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přiložené soubory


Naši partneři