Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. – Tisková zpráva k vernisáži výstavy „UNESCO pro mladou generaci aneb Život v památkách“

Napsal: kancelar | Dne: 12 listopadu, 2012 | Proběhne: 31.12.2012

Kategorie: Kalendář akcí Novinky

Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. - Tisková zpráva k vernisáži výstavy "UNESCO pro mladou generaci aneb Život v památkách"

Dne 31. října 2012 byla v hale Městského úřadu Český Krumlov slavnostně zahájena výstava s názvem „UNESCO pro mladou generaci aneb Život v památkách.“

Tato výstava je vyvrcholením soutěžní přehlídky umělecké tvorby dětí a mládeže a zachycuje pohled mladých lidí na téma, jak se žije v památkách. K vidění jsou zde nejen dvojrozměrná umělecká díla, ale i fotografie.

Výstava je součástí projektu „UNESCO pro mladou generaci“, který byl v září 2011 vyhlášen městem Český Krumlov k dvacátému výročí zápisu Českého Krumlova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Hlavním koordinátorem a realizátorem této přehlídky je českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.

Po celý rok dostávali pracovníci CPDM, o.p.s. různá umělecká dílka od jednotlivců i skupin dětí a mládeže ve věku od 10 do 26 let. V říjnu 2012 vybrala odborná porota nejzdařilejší díla a ta byla právě na vernisáži oceněna diplomy a věcnými cenami.

Součástí výstavy je prezentace k oslavě 15-ti let činnosti Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. a evropské výměny mládeže Medialize it, kterou CPDM, o.p.s. pořádalo v roce 2011.

 

Výstava potrvá v prostorách Městského úřadu do 31. 12. 2012.

Pro veřejnost bude otevřena od pondělí do pátku v otevíracích hodinách Městského úřadu.

 

Related Images:

Přiložené soubory


Naši partneři