Další informace o pojištění členských sdružení na rok 2014

Napsal: kancelar | Dne: 3 prosince, 2013

Kategorie: Novinky

Další informace o pojištění členských sdružení na rok  2014

Tento týden skončila hodnotící část jednacího řízení pro výběr nové pojišťovny ČRDM. Výběrová komise ČRDM vybrala Kooperativa pojišťovnu. V tuto chvíli běží 15ti denní lhůta pro případné odvolání ostatních uchazečů. Po uplynutí této doby bude následně podepsaná smlouva na další 4 roky.

Po mnoha letech tak pravděpodobně dojde ke změně pojišťovny. Změna přinese zvýšení rozsahu pojištěných aktivit a dále snížení cen v odpovědnostním pojištění. Cena úrazového pojištění se nemění a zůstává na 17 Kč za člena. Úrazové pojištění sjednáváme pro všechny zájemce zdarma až do vyčerpání státní dotace určené na pojištění. V pojištění odpovědnosti dojde k úpravě paušální částky za každou organizaci na 2 650 Kč (sdružení do 1000 členů), pro sdružení nad 1000 členů zůstává částka 3 000 Kč. Paušální částku hradí ČRDM pro všechna členská sdružení a členy krajských rad. Částka pro pojištění dobrovolníka se pak snižuje na 55 Kč.

Pro přihlášení dobrovolníků nad rámec paušálního odpovědnostního pojištění (osoba za 55 Kč) vytváří ČRDM speciální formulář, o kterém vás budeme v příštím týdnu informovat.

Related Images:


Naši partneři