Instruktor vodní turistiky 12. 5. – 15. 5. a 16. 6. – 19. 6. 2022

Napsal: kancelar | Dne: 17 května, 2022 | Proběhne: 19.06.2022

Kategorie: Kalendář akcí Kronika akcí 2022 Novinky Vzdělávací akce

Instruktor vodní turistiky 12. 5. – 15. 5. a 16. 6. – 19. 6. 2022

RADAMBUK zorganizoval ve spolupráci se vzdělávacím střediskem BP Sport kurz Instruktor vodní turistiky. Kurzu se zúčastnilo 6 vedoucích ze Spolku Devatenáctka a Pionýrské skupiny Čestice. V termínu 12. – 15. 5. 2022 získali pracovníci s dětmi a mládeží znalosti a dovednosti k vedení vodáckých kurzů. Kurz se konal na řece Vltava a v Českém Vrbném v Českých Budějovicích. Účastnické poplatky byly spolufinancovány z projektu OPVVV Pod jednou střechou II.

—————————————

Místo konání: Vltava

Termíny: 12. 5. – 15. 5. 2022 a 16. 6. – 19. 6. 2022 (tyto termíny jsou na výběr)

Cena kurzu: 3400,- Kč (cena zahrnuje ubytování v kempu, účastnický poplatek a zapůjčení lodí, vest, pádel a sudů). RADAMBUK má možnost vedoucím z našich členských organizací na účastnický poplatek přispět z projektu OPVVV.

V kurzu pro instruktory vodní turistiky poskytneme účastníkům mnoho možností k získání kvalitních znalostí a dovedností k vedení vodáckých kurzů. Kurzy instruktora vodní turistiky probíhají jako školení o prodlouženém víkendu a jsou pro ně vybírány různé terény od snadno sjízdných po náročné.

Výstup z kurzu

Po úspěšném absolvování účastníci obdrží licenci: Instruktor vodní turistiky (platnost licence je časově neomezená). Získané osvědčení lze využít pro komerční, školská a zájmová zařízení. Vzdělávací středisko Mgr. Lukáš Binter – BP SPORT je držitelem akreditace MŠMT. S licencí Instruktor vodní turistiky lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích níže.

Výuka vodní turistiky je speciálním oborem v tomto sportu, kde samostatná výkonnost jezdce není na prvním místě. Budoucí instruktor musí znát techniku vodního sportu, metodu výuky a didaktiku (to vše se naučí na kurzu). Kurz si klade za cíl naučit účastníky vyučovat kanoistiku, kajak, rafting. Z hlediska výkonnosti v jízdě na vodních plavidlech, musí být zdatný do té míry, aby byl schopen svým budoucím žákům ukázat určité manévry na klidnější vodě. Předvést je musí pomalu a v nízké rychlosti, tak aby je žáci z hlediska techniky co nejlépe pochopili. To znamená, že instruktor vodní turistiky nemusí být jezdcem, který zvládá velmi náročné vodní terény.

Obsah kurzu

Výstroj a výzbroj (typy lodí a pádel, údržba), historie a vývoj, disciplíny, bezpečnost, jihočeské řeky a orientace v kilometráži vodních toků. Praktická část- praktická výuka vodáckých disciplín probíhá na klidné vodě, na jezech a dalších vodních terénech. Pro náročné také na vodním kanále.

Přihlášky Vyplněnou přihlášku zašlete do 1.5.2022 na e-mail kancelar@radambuk.cz.

Přiložené soubory


Naši partneři