Kolotoč nápadů ATOM

Napsal: kancelar | Dne: 9 dubna, 2021 | Proběhne: 29.04.2021

Kategorie: Databáze her, náměty na činnost on-line Novinky Vzdělávací akce

Kolotoč nápadů ATOM

https://www.a-tom.cz/kolotoc-napad

Věříme, že i pro vás je inspirativní potkat se s ostatními vedoucími, ať už na sněmu, srazech, oddílových vícebojích či třeba návštěvách na výpravách jiných oddílů. Pokud ano, doražte na Kolotoč nápadů, kde se snažíme představovat různé pohledy na rozličné oddílové aktivity. Že zrovna dané téma není pro vás? Že nemáte zrovna moc času? Ale kde že! Připojte se na Google Meet a poslechněte si, jak určitý oddílový aspekt řeší v jiných oddílech. Třeba vás to nalomí:) 

Diskuze probíhají přes Google Meet. K připojení vám stačí počítač s mikrofonem, ideálně však i s kamerou, postačí i chytrý telefon. Odkaz na videomístnost Kolotoče nápadů: https://meet.google.com/awe-bqaz-xct.

29. 4. 2021 ve 20:00 – Půjčovna v Evidenci

Představení nového modulu v Evidenci, který umožní zápůjčky mezi oddíly. Máte rekvizity či kostýmy na tábor? Výborné kulisy či funkční techniku? Nevyúžíváte celý rok týpíčka či třeba máte lodě, které rádi půjčíte? Přijďte na Kolotoč a poznejte nový modul, který by oddílům mohl ušetřit náklady (proč vše kupovat, když si to můžeme půjčit) a čas (proč vše vyrábět, kdy už to udělal někdo jiný?). Sdílená ekonomika, vize budoucnosti, u tomíků začíná:)

8. 4. 2021 ve 20:00 – Zdravověda v oddíle

Velezkušená a zdravovědou protřelá parta kolem Froda Serbuse z Brna nám představí, jak by mohla probíhat zdravověda v oddílu. Že to budou praktické nápady, fungující postupy a vyzkoušené fígle je věc jasná:)

11. 3. 2021 – Celotáborovky – zahajování celotáborových her (#8) (článek zde): Třetí Kolotoč ze série CELOTÁBOROVKY. Zaměřili jsme se na zahájení celotáborovky. Přes 110 účastníků prošlo postupně 4 částmi Kolotoče: A) Vědí či nevědí děti, co za CTH se bude hrat? B) Kdy CTH  na táboře vystartuje – ihned, první večer či třeba až po dvou dnech? C) Je rozdělení družin nějak zakomponováno do zahájení CTH? D) praktické drobnosti, které mohou CTH povýšit. 

18. 2. 2021 – Celotáborovky – témata celotáborových her (#7) (článek zde): Druhý Kolotoč ze série CELOTÁBOROVKY. Zaměřili jsme se na samotná témata celotáborovek. Nápaditosti ve výběru témat se totiž meze nekladou. Dvacítka velmi rozlišných témat inspirovala 150 vedoucích z řad tomíků i netomíků. 

28. 1. 2021 – Celotáborovky – bodovací systémy (#6) (článek zde): První Kolotoč ze série CELOTÁBOROVKY byl zaměřen na táborové bodování, herní systémy apod. Vedoucí se vzájemně inspirovali a představili ostatním, jakým způsobem na táborech je možné ztvárnit bodování, jak probíhá přepočet bodů z různých her apod. 

NÁPADY Z KOLOTOČE – Databáze aktivit a her oddílů

Podělte se s ostatními tomíky o vaše nápady na online program na oddílových schůzkách, nebo offline hry, které se dají hrát distančním způsobem. V databázi aktivit naleznete mnoho nápadů. Pojďme je společnými silami stále rozšiřovat, vzájemně si pomáhat, inspirovat se. Vaše návrhy můžete zapsat dle instrukcí přímo na web, kde postupně vznikne zásobník her, aktivit a dalšího programu.

Stránku s nápady naleznete na adrese: http://bit.ly/napady-z-kolotoce


Naši partneři