Metodika pro organizace dětí a mládeže – Mezigenerační dialog, kontakty sociální služby pro seniory v Jihoč. kraji

Napsal: kancelar | Dne: 30 března, 2023

Kategorie: Databáze her, náměty na činnost on-line Kronika akcí 2022 Kronika akcí 2023 Novinky

Metodika pro organizace dětí a mládeže - Mezigenerační dialog, kontakty sociální služby pro seniory v Jihoč. kraji

Krajské rady dětí a mládeže vydaly metodiku Mezigenerační dialog, vznik metodiky finančně podpořilo MŠMT.

Velký dík za zpracování patří Radě dětí a mládeže hlavního města Prahy.

Brožurky můžete vyzvednout v kanceláři RADAMBUKu. Přijďte se inspirovat!!!

http://krajskeradymladeze.cz/

Téma propojování generací se týká nejen rodin, ale i organizací dětí a mládeže. Možnost čerpat ze zkušeností starších členů oddílu nebo rodinných příslušníků je velkou příležitostí pro rozšíření a prohloubení oddílových aktivit. Tuto metodiku jsme vytvořili, abychom na konkrétních příkladech ilustrovali, jak je možné v rámci naší běžné činnosti propojit více genrací ke společnému užitku.

Nejen, že to může obohatit oddílovou činnost, můžete přispět k tomu, že se senioři nebudou cítit osaměle. A je jedno, jestli se rozhodnete pozvat na schůzku bývalého člena oddílu, navštívíte něčí babičku s dědečkem doma nebo vyrazít s oddílem do blízkého domova seniorů. Každá aktivita se totiž počítá.

Komora Krajský rad – mluvčí Bc. Jakub Fraj

Kontakty na organizace sociálních služeb pro seniory, které mohou využít organizace dětí a mládeže k aktivitám zaměřeným na mezigenerační dialog v Jihočeském kraji.

Velkým problémem mnohých seniorů je osamocení. Mnohdy nemusí mít na blízku svou rodinu nebo přátele, je časté, že je nemají vůbec. Organizace dětí a mládeže mohou v této oblasti udělat velký kus práce právě prostřednictvím svých členů a aktivit zaměřených na toto téma.

Tématu se věnuje například Nadace Krása pomoci ve spojení s dalšími organizacemi v rámci projektu O krok blíž https://okrokbliz.cz/

Related Images:

Přiložené soubory


Naši partneři