Neboj se babičko, dědečku, zvládneme to! – přihlas do projektu babičku nebo dědečka- prodlouženo do 7.6.2020

Napsal: kancelar | Dne: Červen 3, 2020 | Proběhne: 30.05.2020

Kategorie: Kalendář akcí Kronika akcí 2020 Novinky Projekty

Neboj se babičko, dědečku, zvládneme to! - přihlas do projektu babičku nebo dědečka- prodlouženo do 7.6.2020

Jsou Tvoji prarodiče v této době smutní, že se nemůžete scházet? Chybí jim Tvé objetí, Tvá blízkost a možná i to Tvoje věčné brblání?

Pokud si myslíš, že by jim pomohlo rozptýlení, přihlaste se společně do projektu: Neboj se babičko, dědečku zvládneme to!

Projekt realizuje RADAMBUK s Dětskou organizací Fénix na Slovensku.

Dosud se o Tebe starali Tvoji prarodiče, nyní se postaráš Ty o ně. Zaženeš jejich chmurné myšlenky a pomůžeš jim trošku si zavzpomínat. Ty budeš prarodiče kontrolovat, Ty budeš s nimi na dálku komunikovat a Ty budeš ten, kdo je posune dopředu. Tvoji prarodiče přijdou na jiné myšlenky a Ty jim pomůžeš překonat chvíle bez rodiny a bez sociálních kontaktů.

Jak na to?

  1. Přihlas sebe a svou babičku nebo dědečka do projektu. Stačí napsat e-mail na adresu kancelar@radambuk.cz  , v němž uvedeš jméno, příjmení, věk svůj a svých prarodičů. Kromě toho napíšeš, proč si do projektu svého prarodiče přihlásil.
  2. Tvému prarodiči zašli nebo zatelefonuj témata, kterým se může věnovat a napsat krátké povídání. Spolu se zamyslete nad tím, co by se jim nejvíce líbilo a co bys Ty chtěl podrobněji vědět o svých prarodičích a vyberte téma (můžete jich zpracovat libovolný počet).
  3. Tvým úkolem bude „dohlížet“, aby prarodiče na dané téma zavzpomínali a svoje vzpomínky a moudré rady dali na papír a předali je tím dětem do připravované publikace s názvem „Jak to bylo kdysi?“
  4. Příběh – zpracované téma pošlete prostřednictvím e-mailu k nám do kanceláře napsaný ve wordu nebo naskenovaný do 30.5.2020. Přivítáme i fotografie, kresby, návody, zkrátka vše, co nás mohou prarodiče naučit. Stanete se tak spolutvůrci československé publikace o mezigeneračním učení. Kdo bude autorem? Vy a prarodiče, kteří předají svoje vzpomínky a vědomost svým vnoučatům. 

Nejkrásnější příspěvky odměníme malým dárkem.

Každý, kdo svého prarodiče zapojí do projektu, získá batůžek na přezůvky nebo tělocvik s logem RADAMBUKu.

Na přihlášky a příběhy se těšíme na adrese kancelar@radambuk.cz do 30.5.2020!!!

Přiložené soubory


Naši partneři