NOVÉ FUNKCE I DESIGN. S APPKOU DPMCB BUDETE PŘI CESTOVÁNÍ MHD V OBRAZE

Napsal: kancelar | Dne: 3 března, 2023

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Novinky

NOVÉ FUNKCE I DESIGN. S APPKOU DPMCB BUDETE PŘI CESTOVÁNÍ MHD V OBRAZE

Tradičním partnerem akce BAMBIFEST 12. – 13. 5. 2023 v Českých Budějovicích je Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. https://www.dpmcb.cz/, děkujeme za milou spolupráci při propagaci akce – výlep plakátů ve vozidlech MHD. https://budejovice.bambifest.cz/

Aplikace DPMCB se dočkala pořádného vylepšení. Přehlednější design Dopravní podnik města České Budějovice doprovodil novými funkcemi. S appkou vyřešíte průkazku, zjistíte, kdy vozy MHD dorazí do zastávky, i pořídíte parkovací lístek.

Elektronická průkazka

Nejzásadnější funkcí aplikace samozřejmě zůstává průkazka na MHD v uživatelsky přívětivějším prostředí. „Stále samozřejmě platí, že si předplatní jízdenku můžete zřídit bez nutnosti návštěvy zákaznického centra, a to i v případě, že chcete využít zvýhodněné ceny jízdného. Všechny potřebné dokumenty jako občanský průkaz, studijní potvrzení nebo dokumenty od sociální správy snadno předložíte k jednorázové kontrole jako fotku,“ vysvětluje princip elektronické průkazky ředitel DPMCB Slavoj Dolejš.

A přestože registrace a nákup kupónu probíhá výhradně online, při používání průkazky v MHD můžete klidně mobilní data šetřit – v offline módu vám průkazku revizor zkontroluje načtením QR kódu.

Kdy a kam to přijede

Uživatelsky zajímavější je také dosavadní vyhledávač spojení. V interaktivní mapě si navolíte trasu i zobrazíte, kdy do zastávky přijedou nejaktuálnější spoje díky nové funkci Aktuální odjezdy. „Tu využijete na denní bázi i samostatně, a to hlavně v případě, že přesně víte odkud, kam a jakou linkou MHD jedete,“ říká Dolejš. V prostředí Aktuálních odjezdů si vyberete jakoukoliv zastávku, pro kterou vám aplikace podle dat z provozu zobrazí, kdy váš spoj můžete reálně očekávat.

Komplexní nástroj pro motoristy

Dopravní podnik se v Českých Budějovicích stará také o parkování. Nová aplikace proto je komplexním nástrojem i pro ty, kteří do města přijedou autem. Přímo v app DPMCB si snadno zakoupíte parkovací oprávnění ze služby ParkSimply, kterou tak nemusíte instalovat samostatně. A to navíc v novém intuitivním designu.

Rodinné průkazky pod kontrolou

S novou appkou DPMCB je snazší i sdílení a správa průkazek vašich blízkých. Pokud chcete mít například jízdné svých dětí pod kontrolou, zadejte v prostředí správy sdílených průkazek jejich registrační e-maily, a instruujte je, aby žádost v aplikaci schválily. Následně budete moct při společných cestách průkazky jednoduše zobrazit vedle té vlastní. Díky sdílení průkazek navíc propojeným uživatelům dokoupíte kupóny a ohlídáte si, že nevyrazí do MHD bez jízdenky.

https://www.dpmcb.cz/o-nas/novinky/nove-funkce-i-design-s-appkou-dpmcb-budete-pri-cestovani-mhd-v-obraze-781.html

https://www.dpmcb.cz/aplikace.html

Budějovická MHD ve vašem mobilu

Aplikace DPMCB je moderní nástroj pro pohyb po Českých Budějovicích. Pohodlně zakoupíte jízdné, najdete nejlepší spoj, zjistíte, kdy spoj přijede do zastávky, i jaké jsou aktuální změny v provozu MHD. Jediná aplikace vám navíc bude stačit, i když sami sednete za volant – uhradíte v ní pohodlně také parkování.

STÁHNOUT APLIKACI DPMCB


 PRŮKAZKA V APLIKACI

Průkazku s časovým kupónem si v aplikaci DPMCB založíte kdykoliv a kdekoliv.

TELEFON NEMUSÍTE DÁT Z RUKY

 • Při přepravní kontrole stačí revizorovi průkazku v aplikaci ukázat. Pokud jste na internetu, můžete průkazku využít také na cesty s dalšími dopravci Integrovaného dopravního systému Jihočeského kraje, a to v zóně 100+1. Při využití IDS se nelze prokázat QR kódem.

V MHD DATA NEPOTŘEBUJETE

 • S aplikací DPMCB můžete do MHD vyrazit, i když nejste připojeni k internetu. V offline režimu revizor načte QR kód, který se vám objeví místo průkazky.

S APLIKACÍ DPMCB VÁS NÁVŠTĚVY ZÁKAZNICKÉHO CENTRA NEČEKAJÍ

 • Založení průkazky i nákup kupónu probíhá výhradně online.
 • V aplikaci jsou vám k dispozici kupóny pro všechny kategorie cestujících. Nárok na slevu prokažte jednoduše nahráním scanu potřebných dokumentů. Tarif jízdného včetně přehledu dokumentů potřebných pro uplatnění nároku na slevu najdete zde.
 • Časový kupón zaplatíte přímo v mobilu online platební kartou.
 • Aplikace vás upozorní na končící platnost kupónu i průkazky.

JÍZDENKY PRO RODINU BUDETE MÍT POD KONTROLOU

 • Cestujete s dětmi, které ještě nemají vlastní telefon? Nebo chcete mít jistotu, že vaši blízcí nepojedou bez platného jízdného, i když si zapomenou telefon? Nebo pro ně dokupování kupónů zajišťujete a chcete mít ve svém telefonu možnost jim zkontrolovat platnost kupónů a rovnou je i pořídit bez přepínání účtů? V aplikaci DPMCB to není žádný problém. V sekci Průkazka > Nastavení klikněte na Sdílení průkazek a zadejte e-mail uživatelů, jejichž průkazku chcete mít k dispozici pro zobrazení a dokoupení kupónů. Abychom zamezili zneužití, musí uživatel (vaše dítě, rodič, partner,…) žádost ze svého účtu potvrdit. Sdílenou průkazku pak jednoduše zobrazíte, pokud otevřete svou průkazku a přejedete prstem doleva. 

 >>>Podívejte se, jak správně vybrat kupón a doložit nárok na kategorii jízdného.<<<


 POMOCNÍK NA CESTY

V APPCE VYHLEDÁTE SPOJENÍ, ZJISTÍTE, KDY VÁM TO JEDE…

 • Zastávky MHD teď snadno vyhledáte v mapě včetně spojení z nich. Navíc se můžete rovnou dle vybrané zastávky podívat, kdy z ní nejbližší spoj pojede.
 • Linky MHD znáte jako své boty a potřebujete jen vědět, kdy vám to přijede? Predikce příjezdů nyní najdete kromě elektronických označníků na vybraných zastávkách také přímo v app, a to pro celou síť zastávek budějovické MHD.

… KOUPÍTE JÍZDENKY…

 • Jednotlivé jízdenky nejsnáze koupíte přímo ve vozech MHD ve virtuální podobě. Přes appku DPMCB se ale samozřejmě dostanete i k ostatním druhům elektronických jízdenek. Na výběr máte buď SMS jízdenku nebo nákup jednorázové jízdenky v prostředí Sejf.

…A ZAPLATÍTE I PARKOVÁNÍ

 • DPMCB v Českých Budějovicích neprovozuje jen městskou hromadnou dopravu, spravujeme také parkování ve městě. S naší appkou tak můžete cestovat jak městskou, tak si zaplatit parkování, když se potřebujete po Budějovicích pohybovat autem. Aplikace DPMCB vám zprostředkuje nákup parkovacího oprávnění ve službě ParkSimply.

  LETÁK KE STAŽENÍ (PDF)

Related Images:


Naši partneři