Pozvánka BAMBIFEST 25.-26.5.2018 České Budějovice

Napsal: kancelar | Dne: Květen 23, 2018 | Proběhne: 27.05.2018

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kalendář akcí Kronika akcí 2018 Novinky

Pozvánka BAMBIFEST 25.-26.5.2018 České Budějovice

Bližší informace na webu http://budejovice.bambifest.cz/

Rádi bychom pozvali děti, rodiče, prarodiče,  oddíly, spolky dětí a mládeže, školy, školní družiny a další organizace pracující s dětmi a mládeží na Výstaviště v Českých Budějovicích v pátek 25.5.2018 a v sobotu 26.5.2018 na akci BAMBIFEST 2018. Tradičním organizátorem akce je RADAMBUK-Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. se svými členskými spolky a Výstavištěm České Budějovice a.s..

Na co se můžete těšit?

Přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová taneční, divadelní a pěvecká vystoupení, soutěže, prezentace Městské policie Č.B., Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, BESIPu a Československé obce legionářské, historické vojenské kluby, indiánské teepee, střelba z luku, výroba placek – buttonů, losování o ceny na pódiu, maskot čáp Klapík, skákací hrady, miniškolička práskání bičem, kurzy angličtiny pro děti,  opičí dráhy pro nejmenší, ukázky zážitkové akce s pejsky, chemické a fyzikální pokusy, elektrokoloběžky, elektromobil, hokejbalové hřiště, keltský stromový kalendář, workshop na téma „ Neplýtváme“, hry s koňskou tématikou, kreativní činnosti, kánoe a rafty, kvízy, hlavolamy, lanové překážky, pocitový chodníček, venkovní verze hry lasergame a spousta dalších her a soutěží……

U jednotlivých stánků budou děti získávat razítka do startovní karty, po splnění úkolů si vyzvednou v Infobodu malou odměnu. Vyplněné startovní kartičky budou postupovat do losování o ceny, které bude probíhat v liché hodiny na pódiu akce.

V Infobodu mohou návštěvníci odevzdat nepoužívané dioptrické brýle a zapojit se s RADAMBUKem do Sbírky brýlí pro Afriku.

Program pro děti, rodiny, spolky, školy a školní družiny:

 • přehlídka dětských tanečních, pěveckých, hudebních a divadelních souborů,
 • losování o ceny na pódiu,
 • elektrokoloběžky, skateboardy, elektromobil,
 • skákací hrady, RC auta,
 • venkovní Lasergame, boulderová lezecká stěna,
 • indiánské teepee, střelba z luku,
 • miniškolička práskání bičem, rodeo býk,
 • kurzy angličtiny pro děti,
 • výroba buttonů, výtvarné tvoření,
 • zážitkové akce s pejsky, ukázky 1. pomoci,
 • chemické a fyzikální pokusy, prevence – šikana, kyberšikana,
 • Přelez, přeskoč, recykluj, bojová umění, zorbingové koule,
 • lanové překážky, jízdy na lodích a raftech, hokejbalové hřiště,
 • divadelní pohádka Čarodějnická nevěsta – Divadelní spolek J.K.Tyl Č.B.,
 • vystoupení klauna Proužka – HUGO divadelní klub z.s., kapela Koníček,
 • Městská policie České Budějovice, Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, Oblastní spolek ČČK Č.B., Vodní záchranná služba ČČK Č.B., Československá obec legionářská z.s. – Jednota České Budějovice BESIP a Armáda ČR.

Co můžete shlédnout na pódiu?

Vystoupení dětských tanečních, hudebních, divadelních a pěveckých souborů. V pátek od 17 hodin zveme širokou veřejnost na koncert zpěváka Milana Peroutky a kapely Perutě. Pro děti je v sobotu od 13 hodin připravené divadelní představení –  pohádka Čertovská nevěsta Divadelního souboru J.K.Tyl a vystoupení klauna Proužka z HUGO divadelního klubu. Srdce potěší a diváky roztančí v pátečním odpoledni kapela KONÍČEK, v sobotním odpoledni zpěvačka Eliška Kotlínová s kapelou Votvíráci.

Návštěvní doba?

Pátek: 8 – 18 hodin

Sobota: 9 – 17 hodin

Motto letošní akce zní: „Naše země stoletá“

Výročí 100 let vzniku samostatného československého státu – V roce 2018 oslaví naše země významné výročí. Uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa. 28. října 1918 se začala psát nová kapitola našich dějin. Je toho mnoho, čím si musela naše krásná země za uplynulé století projít a jaké osudy si museli prožít její občané. Jsme jejich potomky a pojďme si společně s dětmi připomenout stoletou historii české státnosti.

Dětský den s Armádou ČR

Na Výstavišti spolu s BAMBIFESTem je pro děti připraven Dětský den s Armádou ČR – den se zástupci pozemních a vzdušných sil AČR, na kterém armáda prezentuje svoji techniku, v roce 2017 to bylo například lehké obrněné vozidlo, terénní vozidlo, ruční zbraně  a výstroj brigády rychlého nasazení, letecká technika dopravního letectva Praha – Kbely (záchranářský vrtulník) atd. více infromací na https://www.vcb.cz/navstevnici/akce/detsky-den-s-armadou-cr-43.html

1513324013_cs_dd17_fb-c-01

Záštitu nad akcí přijali:

RNDr. Jan Zahradník – poslanec Poslanecké sněmovny PČR

Mgr. Ivana Stráská – hejtmanka Jihočeského kraje

Mgr. Zdeněk Dvořák – náměstek hejtmanky Jihočeského kraje

Ing. Jiří Svoboda – primátor Statutárního města České Budějovice

Mgr. Petr Podhola – 1. náměstek primátora Statutárního města České Budějovice

 

Plakát ke staženíBAMBIFEST RADAMBUK 2018

 

Přiložené soubory


Naši partneři