Projekty Mládež kraji – kraj Jihočeský v roce 2023 – 9. ročník projektu- ohlédnutí

Napsal: kancelar | Dne: 14 prosince, 2023

Kategorie: Kronika akcí 2023 Novinky Projekty

Projekty Mládež kraji – kraj Jihočeský v roce 2023 – 9. ročník projektu- ohlédnutí

MŠMT přidělilo RADAMBUKu na projekty Mládež kraji – kraji Jihočeský v roce 2023 dotaci ve výši 120 000 Kč.

1. – Cesta za pokladem – Lesní stezka za pokladem na téma Les a jeho živočichové pro děti.

2. – Voda nás baví – Dvoudenní výlet do vodního světa Tropical Islandu pro děti a mládež.

3. – SURVIVAL – kurz přežití v příroděKurz přežití v přírodě pro děti a mládež. 

4. – Poznáváme nepoznané – 2 zábavné dny pro děti s tématikou zvířat, přírody, sportu a všeobecného rozhledu.

5. – Staň se na den informatikem – On-line workshop a soutěž pro žáky a studenty středních škol z Jihočeského kraje na témata z oblasti aplikované informatiky: šifrování, kryptografie, umělá inteligence, číselné soustavy, bezpečnost či ochrana dat. 

6. Výlet do vodního domu – Exkurze pro děti a mládež do Vodního domu a Včelího světa v Hulicích, prohlídka expozic, které zábavnou formou vzdělávají veřejnost  o významu vody a včelstva v přírodě. 

7. Výlet do Pohádkové rezervace v Hořicích na Šumavě – Výlet pro děti do Pohádkové rezervace v Hořicích na Šumavě na interaktivní divadelní představení v přírodě. 

8. – Velikonoční zvyky a tradice – Víkendová akce pro děti a mládež s cílem přiblížit dětem zvyky a tradice Velikonočních svátků a vyrobit různé velikonoční a jarní dekorace, které k Velikonocům patří. Děti zapojíme také do charitativní akce, pro Domácí hospic LEDAX upleteme pomlázky, které bude hospic prodávat na Velikonočních trzích v IGY centru a obdržené peníze použije na svou činnost. 

9. Výlet do Písku – Výlet pro českobudějovické děti do města Písku s návštěvou Laser game clubu a venkovní únikovou hrou. 

10. – Po vodě do Sušice – Akce pro děti a mládež – platba na raftech po řece Otavě do Sušice. Vodácký výcvik, pravidla bezpečné plavby.

Více o projektech na webu https://jihocesky.mladezkraji.cz/

Mládež kraji je projekt, v němž se mladí lidé (15 – 26 let) aktivně a přímo účastní činností, které si sami navrhnou a které jim umožňují rozvíjet jejich iniciativu a tvořivost. Projekt iniciují, vytvoří a zrealizují sami mladí lidé. Projekty iniciativ mládeže pomáhají rozvíjet osobnost mladých lidí a přináší změnu a prospěch veřejnosti, zejména v okolí, kde mladí lidé žijí. Projekt je zaměřen na neformální skupiny mladých lidí.

Celkem do 10 projektů Mládež kraji – Jihočeský kraj bylo v roce 2023 zapojeno 463 účastníků projektů (děti, mládež a dospělí), projekty organizovalo 46 mládežnických dobrovolníků, organizátorů akcí. Na projekty rozdělil RADAMBUK částku 100 000 Kč z dotace MŠMT a 20 000 Kč z dotace Jihočeského kraje.

RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. děkuje za podporu MŠMT, Jihočeskému kraji, sponzorům, všem dobrovolníkům a organizátorům, kteří se podíleli na přípravách akcí a projektů Mládež kraji – Jihočeský kraj, které si velmi vážíme.

Related Images:


Naši partneři