Rodinné centrum Emanuel, o.s. zve srdečně na kurz Příprava na manželství

Napsal: kancelar | Dne: 16 října, 2013 | Proběhne: 07.11.2013

Kategorie: Činnost členských spolků Kalendář akcí Novinky

Rodinné centrum Emanuel, o.s. zve srdečně na kurz Příprava na manželství

„Rozšířený ve 120 zemích, v České republice již 7 let, v Českých Budějovicích poprvé – kurz Příprava na manželství

Většina párů tráví mnoho hodin přípravou své svatby, ale téměř žádný čas přípravou na život v manželství. Jenže když chcete být v čemkoli dobří, musíte na tom pracovat. Když do svého vztahu začnete systematicky investovat už od začátku, bohatě se vám to v dalších desetiletích vrátí.

Rodinné centrum Emanuel, o.s. zve srdečně na kurz  Příprava na manželství.

Kurz  nabízí párům, které spolu chodí, nástroje, díky kterým budou schopní vybudovat zdravé manželství na celý život. Během pěti společně strávených večerů se dozvědí, jak vytvořit spokojené a funkční manželství. Každý večer začíná večeří při svíčkách, v příjemné atmosféře. Následuje praktická, vtipná a dynamická promluva z DVD, proložená cvičeními a rozhovorem.

Partneři se budou zamýšlet nad důležitostí vzájemného závazku. Dostanou příležitost zabývat se svými odlišnostmi a osvojit si dovednosti potřebné pro další rozvoj a prohlubování vztahu. Naučí se vzájemně si naslouchat a vyjadřovat své pocity; proč a jak trávit čas spolu a jak řešit konflikty. Budou diskutovat o tom, jak pěstovat své přátelství; kdy se druhý cítí milován a jak rozvíjet sexuální vztah. Závěrem kurzu se dozví, jak je důležité spolu mluvit o svých cílech, hodnotách a snech.

Kurz plně respektuje soukromí párů. Nepožaduje se, aby páry mluvily se třetí osobou o čemkoliv osobním.

Kurz Příprava na manželství je určen všem párům, které spolu chodí a chtějí, aby začátek jejich manželství byl pokud možno co nejlepší. Nezáleží ani na délce chození, ani na tom, zda mají nebo nemají domluven datum svatby. Kurz ukazuje na jedinečnost a přirozenost života v manželství. Vítán je  ale i pár, který spolu již žije a chce se o životě v manželství dozvědět víc.

Kurz, ačkoliv je založen na křesťanských principech, je dobře hodnocen a přijímán i nevěřícími páry.

Kurz se koná od  7.11., přihlásit se můžete do 1.11. Podrobnosti na www.rcemanuel.cz.“

priprava man

Related Images:


Naši partneři