Rychlé šípy letos slaví 80. let!

Napsal: kancelar | Dne: Březen 7, 2018

Kategorie: Novinky

Rychlé šípy letos slaví 80. let!

Hezký den, 

rádi bychom vás informovali, že příběhy slavného klubu Rychlé šípy letos slaví 80. let! 

Skautská nadace Jaroslava Foglara připravuje k tomuto výročí od května 2018 do května 2019 množství akcí, které spojila pod názvem Rok Rychlých šípů. Zároveň vyzýváme vás, kdo máte zájem, k zapojení se do oslav s vlastními aktivitami

 

Cílem Roku Rychlých šípů je znovu objevit dílo Jaroslava Foglara a jeho příběhy přiblížit generaci nejen dnešních mladých čtenářů. Speciálně pro tuto příležitost vzniklo i logo Roku Rychlých šípů, které vytvořil grafik Martin Pecina.

 

Součástí oslav jubilea bude například letošní Noc s Andersenem 23. března, při které se budou číst příběhy Rychlých šípů a další foglarovky. Albatros 10. května vydává ve speciálním pouzdře Mapu Stínadel.  Na Mirka Dušína a jeho kamarády se můžete těšit na knižním veletrhu Svět knihy od 10. do 13. května a poté i 22. května – 28. června na výstavě v Galerii Lucerna.

 

Pořádáte tradiční Hon na Široka či jinou stínadelskou hru pro veřejnost? Máte rádi Rychlé šípy a chcete přispět k jejich popularizaci mezi dnešními dětmi? Uspořádejte hru, soutěž, výstavu, přednášku či cokoli dalšího vás napadne. 

 

Na stránkách Skautské nadace Jaroslava Foglara byl spuštěn formulář pro přihlašování. Spolky, sdružení, ale i jednotlivci mohou jeho prostřednictvím požádat o zařazení své akce do oficiálního kalendáře akcí Roku Rychlých šípů, získat logo Roku Rychlých šípů pro vlastní použití a pomoc při propagaci akce. 

 

V příloze zasíláme tiskovou zprávu pro vaši informaci, zároveň prosíme o její šíření na vašich webech. 

Děkujeme!

Za Skautskou nadaci

Magdaléna Černá

Skautská nadace Jaroslava Foglara

Projektový manager 

tel.: 722 906 323 | e-mail: magdalena.cerna@skaut.cz

Přiložené soubory


Naši partneři