„Sametové kešky“ schované! Můžete po nich začít pátrat – ČRDM

Napsal: kancelar | Dne: Září 2, 2019

Kategorie: Informace z ČRDM Novinky

„Sametové kešky“ schované! Můžete po nich začít pátrat - ČRDM


http://sametky.cz/ Hledání příběhů z moderních dějin ukrytých ve schránkách jsme připravili u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce. Hra Sametky začne v neděli 1. 9., pátrat po více než stovce schránek s příběhy bude možné do 17. listopadu.

Příběhy z moderních dějin jsou již ukryté v krabičkách po celé ČR.  Všem dobrovolníkům, kteří nám je pomohli rozvést a ukrýt na zajímavých místech, děkujeme.

Princip hry bude opět spočívat v objevování poschovávaných krabiček s pamětnickými příběhy. Schránky (tzv. kešky) s texty příběhů bude možno vypátrat podle příslušného popisu nebo za pomoci GPS navigace. Hledané plastové krabičky obsahují bloček s příběhem. Do bločku je možné zaznamenat svoji návštěvu, aby i ostatní účastníci věděli, zda Sametku před nimi již někdo našel. V každé Sametce je soutěžní otázka, která se váže k uvedenému příběhu. Správnou odpověď zadají hráči na webových stránkách akce, a tím získají bod do soutěže. Hráči a hráčky mají šanci nejen načerpat nebo doplnit si své znalosti našich moderních dějin, ale tradičně se můžou těšit i na zajímavé odměny.


Naši partneři