Témata časopisu Archa a uzávěrky jednotlivých čísel v roce 2022

Napsal: kancelar | Dne: 15 listopadu, 2021

Kategorie: Informace z ČRDM Novinky

Témata časopisu Archa a uzávěrky jednotlivých čísel v roce 2022

íslo 1 – Spolky v digitálním světě (uzávěrka: 21. 1., distribuce: 25. 2.)
Jak se ve spolkovém/oddílovém/družinovém/skupinovém/klubovém/kmenovém… „terénu“ pracuje s PC, internetem, sociálními sítěmi, mobily, aplikacemi, nově i s drony. Anebo třeba jinak: spolek jako skutečná, „analogová“ oáza v digitálním světě, místo jako dělané pro digitální detox.


Číslo 2 – Napříč generacemi  (uzávěrka: 25. 2., distribuce: 1. 4.)
Mezigenerační dialog a mezigenerační solidarita v práci s mládeží – podpora aktivit, které povedou k posilování mezigenerační solidarity a spolupráce, jednak ve směru k seniorům (např. pomoc seniorům, udržování komunikace se seniory apod.), a jednak ve směru opačném, tedy od nestorů k mladým (předávání zkušeností atd.)


Číslo 3 – Chybami se spolek učí (uzávěrka: 1. 4., distribuce: 13. 5.)
Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Chybovat je lidské, a není ostudou chybu udělat, ale nepřiznat si ji, nepoučit se z ní a opakovat ji. Jak jsou na tom v tomto ohledu organizace pracující s mládeží? Úvahy, příběhy, rady do života…


Číslo 4 – Před klimatem, za klimatem… (uzávěrka: 13. 5., distribuce: 17. 6.)
…nikdo nesmí stát, nebo (si) nebudu hrát. Zelená/udržitelná Evropa (zapojení do ochrany životního prostředí, vzdělávání v této oblasti apod.) Kromě toho si Archa může/bude všímat průběžně Evropského roku mládeže a českého předsednictví Radě EU.


Číslo 5 – Prázdniny s bonusem (uzávěrka: 16. 9., distribuce: 21. 10.)
S jakým? Především táborovým, ale i jiným… Obvyklé ohlédnutí za uplynulým létem.


Číslo 6 – Podzimní splín nám nehrozí (uzávěrka: 21. 10., distribuce: 25. 11.)
Širokoúhlé téma, do něhož se vejdou tradiční i netradiční akce předcházející konci roku – jak ČRDM, tak i jejích členských organizací.


Naši partneři