Tisková zpráva č. 4 – Bambiriáda 2014 pobavila přes 3 000 návštěvníků

Napsal: kancelar | Dne: 25 května, 2014

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Novinky Tiskové zprávy

Tisková zpráva č. 4 -  Bambiriáda 2014 pobavila přes 3 000 návštěvníků

Bambiriáda v Českých Budějovicích uzavřela své brány v sobotu v 17 hodin losováním o ceny na pódiu. Hlavním pořadatelem Bambiriády 2014 v Jihočeském kraji byla již tradičně Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje – RADAMBUK. Akce se konala v Českých Budějovicích konat v areálu u Sportovní haly ve dnech 23. – 24. května 2014.

 

Bambiriáda byla i v letošním roce místem aktivní prezentace sdružení dětí a mládeže, tisíce dětí si zde mohly vybrat pro sebe tu nejlepší volnočasovou aktivitu nebo letní tábor. Pro děti byla připravená aktivní přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová vystoupení, opičí dráhy, skákací hrady, prezentace Armády ČR, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Oblastního spolku Českého červeného kříže České Budějovice, BESIP Ministerstva dopravy ČR, Městské policie, Jihočeských informačních center pro mládež, expozice tábornické činnosti, ukázky tábornických dovedností, lanové aktivity, zoo koutek, jízdy na lodích, výroba placek – buttonů, čajovna, losování o ceny na pódiu, hry se zvířecí tématikou, prezentace kurzů angličtiny pro děti, ukázky karate, sebeobrany a řada dalších soutěží a ukázek.

 

V sobotním dopoledni byli na pódiu oceněni dobrovolníci z dětských a mládežnických spolků Březovými lístky. Ocenění jim předal předseda Rady dětí a mládeže Petr Novák. Od 13 hodin hrálo divadlo Studna pro děti divadelní pohádku Princ Jaromil. Na prezentaci Armády ČRse i v letošním roce spolu s Krajským vojenským velitelstvím České Budějovice podílel 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic. K předvedení byl připraven protiletadlový raketový komplet S -10 a RBS – 70, obrněné vozidlo Dingo, Tatra 810 a ruční zbraně zavedené v AČR. Jednotky CLS – Combat Life Saver přivezly na ukázku vojenskou sanitku a připravily ukázky zdravotnického výcviku. Vojáci s pomocí dětí zachraňovali těžce zraněného s otevřeným poraněním dolní i horní končetiny. I dnes byly připraveny praktické ukázky bojového umění MUSADO. Městská policie a BESIP Ministerstva dopravy ČR připravili na Bambiriádu 2014 v Českých Budějovicích jízdu na odstrkovadlech, stánek s testy znalostí pravidel silničního provozu. Tělovýchovná škola, půjčovna lodí a sportovního materiálu VYDRA připravila pro děti jízdy na kánoích, ve stánku Tyflokabinetu České Budějovice, o.p.s. si děti vyzkoušely chůzí se slepeckou holí a přečíst Braillovo písmo.

 

Po celou dobu byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Na pódiu vystoupila řada účinkujících, mezi nimiž nechybělo taneční studio No Limit, taneční klub Blueberry, Danceline a další. Klub afrických rytmů nám zabubnoval. Několikrát proběhlo na pódiu slosování kartiček se jmény dětí, které splnily disciplíny u spolků Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje. Děti dostaly hodnotné ceny věnované regionálními partnery.

 

Informační centrum pro mládež České Budějovice (ICM Č.B.) připravilo pro děti hru na hrací roury Bobotubes a rekord v navlékání PET víček, děti si mohly vyrobit si originální odznak – placku. ICM Č.B. představilo činnost i ostatních Jihočeských informačních center, zajišťovalo komunikaci s médii a tiskové zprávy.

 

Sobotní Bambiriádu navštívilo 1758 návštěvníků, celkem 16. ročník Bambiriády v Českých Budějovicích navštívilo 3158 návštěvníků. Velkému počtu návštěvníků přispělo také počasí, které letošní Bambiriádě v Českých Budějovicích zachovalo svou přízeň:-).

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje děkuje všem organizátorů, členským spolkům a ostatním účastníkům za pečlivou přípravu akce a těší se za rok na viděnou s dětmi ve světě zábavy a her.

Přiložené soubory


Naši partneři