Volnočasové aktivity pro děti – kde a jak vybírat?

Napsal: kancelar | Dne: Září 2, 2015

Kategorie: Činnost členských spolků Dokumenty Informace z ČRDM Novinky Propagace Tiskové zprávy

Volnočasové aktivity pro děti - kde a jak vybírat?

Rodičům a dětem, kteří s prvními dny nového školního roku řeší otázku, co s volným časem dětí, kde a jak budou trávit děti odpoledne, nabízí Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje kontakty a informace o svých členských spolcích, kde mohou nalézt širokou nabídku kroužků, oddílů a klubů širokého spektra zaměření. Dětské spolky nabízejí program, který se kvalitou vyrovná komerci – ale podstatně levněji. Přitom je vedou zkušení a proškolení dobrovolníci, kteří dětem věnují svůj volný čas bez nároku na odměnu.

Z mnoha aktivit si zájemci mohou vybírat na stránkách členských spolků Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje – RADAMBUK. Kontakty jsou ke stažení na  https://www.radambuk.cz/clenska-sdruzeni-2/ .

Informace o jednotlivých spolcích pracujících s dětmi a mládeží rodiče a děti mohou čerpat z Informační brožury členských spolků RADAMBUK, která je ke stažení na https://www.radambuk.cz/brozura-clenskych-spolku-radambuk-duben-2015/.

A jak vybírat z té pestré nabídky? Jako návod mohou rodiče využít Devatero rad pro rodiče (www.crdm.cz/devatero) České rady dětí a mládeže, které je povede krok za krokem. Napoví, co mít na paměti, připomíná, že je dobré naslouchat potomkům, nezapomínat na zpětnou vazbu a kontakt s vedoucími. Připouští mimo jiné, že vyzkoušení více možností není na škodu. Příležitostná nabídka volnočasových center a klubů je sice lepší než bezcílné flákání po ulicích nebo vysedávání u počítače, nedokáže však nahradit dlouhodobé působení oddílu nebo podobného kolektivu. V něm se totiž dítě naučí nejen všemožné praktické dovednosti, ale také pozná morální hodnoty, získá schopnost začlenit se do kolektivu, navazovat vztahy a mnohdy i přátelství na celý život. Nezbytná je ale pravidelnost a dlouhodobá možnost působení. Proto jsou mimoškolní aktivity zároveň s rodinou a školou důležitou součástí výchovy. Se zmíněnými informacemi si jistě vybere každý – nezbývá než popřát rodičům šťastnou ruku ve výběru těch správných mimoškolních aktivit a toho správného spolku pro jejich děti.

 

 

 

Přiložené soubory


Naši partneři