Výhodné vstupenky do divadla pro členy sdružení dětí a mládeže

Napsal: kancelar | Dne: 20 ledna, 2014

Kategorie: Informace z ČRDM a Krajských rad DaM Novinky

Výhodné vstupenky do divadla pro členy sdružení dětí a mládeže

Výhodné vstupenky do divadla pro členy sdružení dětí a mládeže

Vážení přátelé, dovolujeme si pozvat Vás a členy vašich sdružení na vybraná představení Národního divadla. V rámci speciální nabídky pro sdružení dětí a mládeže za jednotné vstupné 100, 150 nebo 200 Kč. Zájemci kontaktujte kancelář ČRDM :

telefon: +420 211 222 860
e-mail: sekretariat@crdm.cz

OPERA

Wolfgang Amadeus Mozart: COSĚ FAN TUTTE

Opera Cosě fan tutte s podtitulem Škola milenců je hořkou komedií zkoumající lidskou přelétavost, bezbrannost vůči vlastním citům a povahu lásky, která je – věrnost nevěrnost – vlastně vždy naprosto „upřímná“.

Stavovské divadlo; 30. 1. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon a na galerie)

Bedřich Smetana: DVĚ VDOVY

Karolina a Anežka, sestřenice a zároveň vdovy, spolu tráví čas na vesnickém statku. Karolina je veselá, bezstarostná a podnikavá, zatímco Anežka si myslí, že jako vdova musí do konce života jen truchlit. To se ale brzy změní!

Národní divadlo; 2. 2. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon a na galerie)

Leoš Janáček: JEJÍ PASTORKYŇA

Janáček se svým smyslem pro zemitou dramatičnost i s velkým soucitem vykreslil lidské vztahy utvářené prostředím drsného světa uzavřené vesnické komunity, kde člověk žije na očích druhým. To zasahuje do života dívky Jenůfy a řídí jednání její nevlastní matky Kostelničky.

Národní divadlo; 8. 2. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon a na galerie)

Giacomo Puccini: TURANDOT

Krutá a chladná princezna Turandot klade svým nápadníkům hádanky, za jejichž nerozluštění je čeká smrt. Uhodne je až princ Kalaf, jehož láska nakonec přemůže princeznin chlad.

Státní opera; 22. 2. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon)

Giacomo Puccini: LA BOHČME (BOHÉMA)

Dojemný příběh o lásce básníka Rudolfa k něžné Mimi, které není dopřáno dlouhého života, a o přátelství čtyř mladých umělců na Montmartru byl pro operu ideálním námětem. Opera měla premiéru 1. 2. 1896 v Teatro Regio v Turínu pod taktovkou Artura Toscaniniho.

Státní opera; 27. 2. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon)

Giacomo Puccini: MADAMA BUTTERFLY

Jedna z nejslavnějších Pucciniho oper vypráví dojemný příběh lásky japonské gejši k americkému námořníkovi. Inscenace klasika české operní režie Karla Jerneka je na repertoárů Státní opery neuvěřitelných 28 let!

Státní opera; 5. 3. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon)

OPERA NÁS BAVÍ

Cyklus zábavných a vzdělávacích pořadů pro děti a rodiče s názvem Opera nás baví! Každý měsíc máte možnost nahlédnout do hudebních a divadelních tajů opery, seznámit se s hudebními nástroji, podívat se zblízka na divadelní kostýmy a dokonce si vyzkoušet, jaké to je, stát na jevišti Národního divadla.

Stavovské divadlo; 16. 2. | Národní divadlo; 8. 3., 13. 4. a 31. 5. v 10.30 (190 Kč do celého hlediště)

ČINOHRA

Josef Kajetán Tyl: STRAKONICKÝ DUDÁK

Nejslavnější hra českého klasika. Báchorka určená dospělým i dětem. V půvabné pohádce se prolínají reálné, typicky české postavy s tajemnou říší přírody, se světem nadpřirozených sil.

Národní divadlo; 12. 2. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon a na galerie)

Julius Zeyer: RADÚZ A MAHULENA

Zeyerova dramatická báseň patří k nejkrásnějším příběhům lásky, které české jeviště zná. Klasické pohádkové motivy se snoubí s mytologickými odkazy, bravurně skloubenými obrazivým jazykem.

Národní divadlo; 10. 3. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon a na galerie)

Anton Pavlovič Čechov: STRÝČEK VÁŇA

Toužení, zklamání, naděje, zlost. Pocity, které provázejí člověka od chvíle, kdy si začne plně uvědomovat, že mu život protéká mezi prsty. Čekáme. Na štěstí, na změnu, na smrt. A doufáme, že nakonec zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí.

Stavovské divadlo; 21 a 31. 3. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon a na galerie)

Anton Pavlovič Čechov: RACEK

Celý svět je naruby a vzhůru nohama. Skoro každý něco hledá, protože mu cosi chybí. Věčně nesplnitelná touha křičí v každém myslícím člověku. Řešení neexistuje. Nebo existuje, ale stává se jen gestem.

Stavovské divadlo; 28. 1. a 27. 3. v 19.00 (150 Kč do celého hlediště)

Eugčne Ionesco: NOSOROŽEC

Hra, která vznikla na pomezí divadla absurdity, existenciálního dramatu, klasické frašky a burlesky, vypráví příběh lidí z malého města, ocitnuvších se náhle v podivných osidlech zla, které na sebe bere poněkud směšnou podobu nosorožce.

Nová scéna; 16. 2. v 19.00 (150 Kč do celého hlediště)

Petr Zelenka: OHROŽENÉ DRUHY

Příběh o boji s nadnárodní farmaceutickou korporací, o znovunalezení dávno ztraceného přátelství a mnoha podobách lásky. Hra se zabývá tématem vztahu umělce a reality, potažmo reality mediální.

Nová scéna; 26. 3. v 19.00 (150 Kč do celého hlediště)

BALET

Sergej Prokofjev: POPELKA

Kouzelný pohádkový příběh o půvabné a laskavé dívce Popelce z pera spisovatele Charlese Perraulta inspiroval Sergeje Prokofjeva ke vzniku zvukově bohatého díla, plného něhy, melancholie, ale také velkolepých tanečních scén.

Národní divadlo; 27. 2. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. a II. balkon; 100 Kč na galerie)

Ludwig Minkus: DON QUIJOTE

Prosluněné Španělsko, zakázaná láska a cesta stárnoucího rytíře Dona Quijota za vysněnou dívkou jeho srdce. Pojďme se společně vydat na cestu za ideály lásky, cti, pravdy a dobra.

Státní opera; 16. 2. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon)

 

AMERIKANA III

Již po třetí v historii uvádíme komponovaný večer z choreografií americké provenience. George Balanchine, Jerome Robbins a William Forsythe představují zvláštní sourodou trojici osobností, která vytvořila vskutku nezapomenutelný baletní styl.

Státní opera; 13. 3. v 19.00 (200 Kč do přízemí a na I. balkon; 100 Kč na II. balkon)

 

LATERNA MAGIKA

 

COCKTAIL 012 – THE BEST OF

V inscenaci Cocktail 012 – The Best of představujeme divákům průřez repertoáru Laterny magiky ze současnosti i minulosti formou nejoblíbenějších scének z různých titulů. Komponovaný večer je reprezentativní přehlídkou nejrůznějších témat a uměleckých postupů, které Laterna magika využívá, a umožňuje divákovi, aby se s nimi seznámil. Součástí je také krátká revue Code 58.08, kterou Laterna magika oslavila v roce 2008

50. výročí svého založení. Nechybí retro taneční výstup, pohled do zákulisí a malá prohlídka míst spojených s Laternou magikou a jejím působením.

Nová scéna; 28. 2. ve 20.00 (200 Kč do celého hlediště)

 

Related Images:


Naši partneři