Weby pro organizace ČRDM – zdarma

Napsal: kancelar | Dne: 10 listopadu, 2022

Kategorie: Informace z ČRDM a Krajských rad DaM Novinky

Weby pro organizace ČRDM - zdarma

Základní informace k hostingu

Služba LEBEDA hosting poskytuje prostor pro webové prezentace a webové aplikace organizací pracujících s dětmi a mládeží (skauti i další spolky sdružené v rámci ČRDM).

Server je provozován v rámci společného projektu Junáka – českého skauta a České rady dětí a mládeže a tyto organizace jsou společně poskytovateli služeb. Technickou správu serveru zajišťuje profesionální firma. Na rozvoji nabízených služeb a podpoře uživatelů se podílí také Kancelář ústředí Junáka – českého skauta a další určení dobrovolníci.

Projekt LEBEDA hosting poskytující prostor a služby webových stránek pro organizace pracující s dětmi a mládeží je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Co Lebeda hosting nabízí?

Mezi klíčové vlastnosti a možnosti patří:

 • bezplatný prostor pro umístění webových stránek či webové aplikace
 • možnost vytvořit si vlastní webové stránky zcela dle vlastní potřeby
 • nebo několika kliknutími si zřídit webové stránky s připravenou šablonou (na redakčním systému WordPress)
 • pohodlnou správu webů a jejich nastavení (pro skauty dostupné přihlašování přes skautIS, pro ostatní organizace přihlašování účty hostingu Lebeda)
 • bezpečný provoz webových stránek včetně SSL certifikátů (Let’s Encrypt)
 • hezké adresy na několika různých doménách (*.skauting.cz, *.oddilovyweb.cz, *.mujspolek.cz, *.nasoddil.cz), případně na libovolné vlastní doméně

Postup krok za krokem

 1. Přihlaste se svým účtem na LEBEDA hosting
  Skauti se snadno přihlásí svým skautIS účtem. Ostatní si jednoduše založí vlastní účet Lebeda (po vyplnění formuláře vám bude zřízení účtu obratem potvrzeno e-mailem).
 2. V sekci „Moje weby“ požádejte o nový web kliknutím na „Založit nový web“
  Vyplňte jednoduchý formulář, ve kterém si zvolíte adresu (doménu) vašeho webu, zadáte heslo, název vašeho oddílu / jednotky a uvedete stručný popis webu.
 3. Zvolte si typ požadovaného webu
  Můžete si vybrat kompletně připravený web na šabloně WordPress (vhodné pro každého), nebo prázdný webhosting pro vlastní tvorbu webových stránek (vhodné pro znalé autory webů).
 4. Počkejte na schválení zřízení nového webu
  Protože služby Lebeda hostingu jsou určeny jen členům oprávněných organizací, dochází k ruční kontrole a potvrzování zřízení každého nového webu. Na schválení webu tedy musíte počkat (bude vám oznámeno e-mailem) v řádu několika hodin až cca dvou dnů.
 5. Začněte používat a tvořit vlastní web
  Přibližně do 15 minut od potvrzení zřízení vašeho nového webu dojde k jeho úplnému zprovoznění (v případě zřízeného webu s WordPress šablonou na zvolené adrese najdete kompletně připravený funkční web, v případě volby prázdného webhostingu se vám aktivuje přístup k FTP/FTPS s prázdnými složkami).
 6. Užívejte si svůj nový web
  Nyní vám už nic nebrání začít plnit web potřebnými texty a obrázky a naplno se svým novým webem prezentovat na internetu.

Pro více informací

https://lebedahosting.cz/

Related Images:


Naši partneři