Závěrečná zpráva BAMBIFEST 19.-20.5.2017 České Budějovice

Napsal: kancelar | Dne: 24 května, 2017

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kronika akcí 2017 Novinky

Závěrečná zpráva BAMBIFEST 19.-20.5.2017 České Budějovice

Závěrečná zpráva BAMBIFEST 2017 v Českých Budějovicích – RADAMBUK

RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. připravil tradičně na termín 19. – 20. května 2017 akci pro děti a mládež – BAMBIFEST 2017. V krajském městě České Budějovice je tato přehlídka již neodmyslitelně tradičním projektem, který přispívá k rozšiřování povědomí veřejnosti o aktivitách dětí a mládeže ve volném čase. Díky akci mají každoročně tisíce dětí možnost vybrat si tu nejlepší volnočasovou aktivitu.

Akce se tradičně konala v areálu u Sportovní haly v Českých Budějovicích, kde bylo postaveno pódium se zastřešeným hledištěm a lavičkami. Toto pódium sloužilo pro jednotlivá kulturní vystoupení a zároveň tvořilo přirozené centrum dění. Akci v pátek slavnostně zahájili pozvaní hosté z Jihočeského kraje – náměstek hejtmanky Mgr. Zdeněk Dvořák a vedoucí oddělení mládeže Mgr. Miroslav Hrdina. Po celé dva dny se na pódiu střídala hudební, pěvecká, divadelní a taneční vystoupení dětí ze spolků dětí a mládeže, domů dětí a mládeže, základních a uměleckých škol. Pro malé návštěvníky bylo připraveno také několik divadelní představení – Divadélko KOS pohádka Jak se Janek neuměl rozhodnout, klaun Hugopohádková show – Vyprávíme pohádku popředu a pozpátku, Téměř divadelní společnost pohádka Zlatá husa a Modrý kahanec a Divadelní soubor J.K.Tyl pohádka O líných strašidlech.

V pátek RADAMBUK pozval širokou veřejnost na koncert zpěváka Pavla Callty s kapelou. Českobudějovickému publiku se představil v sobotu s kytarou zpěvák a vítěz soutěže Talent Jihočeského kraje za rok 2016 Matyáš Cahák a folková zpěvačka Kristína Nídlová.

Srdce potěšily a diváky roztančily kapely KONÍČEK a COUNTRY REBELS CB. V sobotu předal na pódiu předseda RADAMBUK Ing. Peter Padúch ocenění Březový lístek dobrovolníkům, kteří pracují ve svém volném čase s dětmi a mládeží. Za to jim patří velký obdiv a dík.

Pro děti byla připravena bohatá nabídka aktivit ve stáncích – přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, ukázky tábornických dovedností, nízké lanové aktivity, prezentace Městské policie Č.B., Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, BESIPu a Jihočeské záchranné brigády kynologů, indiánské teepee, střelba z luku, slacklining, výroba placek – buttonů, lezecká stěna, maskot čáp Klapík, skákací hrady, kurzy angličtiny pro děti,  ukázky karate, opičí dráhy pro nejmenší, ukázky zážitkové akce s pejsky, chemické a fyzikální pokusy, elektrokoloběžky, segway, elektromobil, zkouška hmatu, zkouška čichu, zkouška paměti, poznávání stop, stavba mraveniště, rýžování a vrtání pravěkou vrtačkou, poznávací hry se koňskou tématikou, workshop pro děti s tematickým zaměřením „Boj proti plýtvání potravin a jejich správné skladování“, venkovní verze hry lasertag, po celém areálu akce si mohly děti vyzkoušet hru a svou přesnost při střelbě z laserové zbraně na cíl a spousta dalších her a soutěží…… Účastníci si prověřili své znalosti týkající se obrany proti šikaně nebo kyberšikaně, zjistili, zda ví, jak se v takových situacích zachovat.

Čáp Klapík (maskot RADAMBUK) zavedl děti do světa lesního dobrodružství. U jednotlivých organizací ve stáncích děti získávaly razítka do startovní karty, po splnění úkolů si vyzvedly v Infobodu malou odměnu. Vyplněné startovní kartičky postupovaly do losování o ceny, které probíhalo v liché hodiny na pódiu akce. Ceny do losování věnovali Jihočeský kraj, energetická společnost E.ON, Hopsárium, IGY centrum a Decathlon.

Dále se děti zapojily do soutěže Lesní dobrodružství, kde měly za úkol vyluštit tajenku a poznat zajímavosti o lesních zvířatech a rostlinách z lesního společenství. Odměnou jim byl button s motivem lesních zvířátek, který si vybarvily. V Infobodu si mohly děti vyzvednout pouzdro a u stánků, kde sbíraly razítka, mohly také za splnění úkolů získat jednotlivé kartičky pexesa lesních živočichů a rostlin.

V Infobodu mohli návštěvníci odevzdat nepoužívané dioptrické brýle a zapojit se s RADAMBUKem do Sbírky brýlí pro Afriku. Informační centrum pro mládež České Budějovice (ICM Č.B.) postavilo v centru akce indiánské teepee a připravilo několik soutěží pro děti, mezi nimiž nechyběla střelba z luku, poznávání stop zvířat, chytání ryb, slacklining, indiánské znaky, výroba buttonů a indiánské puzzle. Na pódiu byli v pátek odměněni věcnými cenami vítězové Komiksové a výtvarné soutěže Jeden svět pro všechny, kterou ICM Č.B. vyhlásilo v dubnu 2017. BAMBIFEST navštívili zahraniční partneři RADAMBUK z Dětské organizace FÉNIX ze Slovenska, kteří se do akce aktivně zapojili a připravili soutěže pro děti.

 

Záštity přijali v letošním roce Ing. Jiří Svoboda – primátor Statutárního města České Budějovice a Mgr. Petr Podhola – náměstek primátora pro školství a sociální věci. Akci v regionu podporovali Městská policie České Budějovice, Jihočeská záchranná brigáda kynologů, BESIP – Ministerstva obrany a Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje. 

PROGRAM VE STÁNCÍCH připravili

 1. 1. Informační centrum pro mládež České Budějovice
 2. Pionýr z.s.- Jihočeská krajská organizace Pionýra
 3. Turistický oddíl Ježci z.s.
 4. Laser Tag a Úniková hra Caseroom České Budějovice
 5. M-Centrum pro mladou rodinu, z.s.
 6. Salesiánské středisko – DDM Č.B.
 7. M- tes z.s.
 8. KONÍČEK , o.p.s
 9. Jazykové centrum Let’s flow , z.s.
 10. Spolek Děti Řepice
 11. Energy Centre České Budějovice, z.s.
 12. Semenec, o.p.s.
 13. VĚDA NÁS BAVÍ, o.p.s.
 14. THEIA – krizové centrum o.p.s.
 15. Baby club Šikulka,z.s.
 16. Jazyková škola Radost – Evropské centrum jazykových zkoušek
 17. Městská Policie České Budějovice
 18. Potravinová banka Jihočeského kraje z.s.
 19. Jihočeská  záchranná brigáda kynologů
 20. E.ON ČR s.r.o.
 21. 21. ČR -Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje
 22. Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, z.s.
 23. TVOR z.s
 24. TJ Karate České Budějovice a Sportovní přípravka
 25. 29. Pávkovský spolek Tábor
 26. 1. středisko Zálesák
 27. Dětská organizace Fénix ze Slovenska
 28. Československá obec legionářská, z.s.
 29. DECATHLON
 30. BESIP
 31. LEZETO – mobilní horolezecká stěna

32.Tělovýchovná škola a půjčovna lodí Vydra

 1. NEXT REALITY

 

PROGRAM na pódiu připravili

Disco dance – M-tes

Street dance – M-tes

Jitřenka ml. – Čestice

Šamanky – ZŠ Malonty

Sforzato a Fortissimo – Čestice

Grünwalďáčci – ZŠ Grünwaldova

Jitřenka st.Čestice

Slavíčci z HlubokéZŠ Hluboká

Orientální tanečnice DDM Č.K. ml. a st.

Gymnastika DDM Týn n/Vlt.

Kopretina DDM Týn n/Vlt.

Sunny dance DDM Týn n/Vlt.

Gymnastika přípravka DDM Týn n/Vlt.

Cvičení holek a kluků DDM Týn n/Vlt.

Dancing aerobik ml. DDM Týn n/Vlt.

Dancing aerobik st. DDM Týn n/Vlt

Mažoretky – DDM Č.K.

Pomněnky – DDM Č.K.

Dogdancing – Tereza Dědková a pes Tobík

Danceline Slůňata

Danceline Žabky

Danceline Lvíčata

Danceline Žížalky

Bad GirlsDDM Č.B

Aerobik – MC Máj

Danceline Berušky

Danceline Myšky

Babycentrum ŠikulkaPinguínci

Babycentrum Šikulka – Orientální tanečniceŠarm

MTV dance M-tes

Danceline Koťata

Danceline Hroši

DS Šramotíček Pionýr JčKOP

Pavel Callta s kapelou

Kristína Nídlová

Matyáš Cahák

Kapela Koníček

Country REBELS CB

BAMBIFEST po oba dva dny provázelo v letošním roce krásné počasí a přátelská atmosféra. Akci navštívilo přes 2 900 návštěvníků. Program ve stáních připravilo 198 organizátorů z 33 organizací, na pódiu akce vystoupilo 546 účinkujících, kteří představili 53 pěveckých, hudebních, recitačních nebo tanečních vystoupení

RADAMBUK děkuje všem organizátorům za pečlivou přípravu akce. Patří jim velký dík za to, že věnují svůj volný čas práci s dětmi a mládeží. Organizátorům ve stáncích patří dík za jejich připravené soutěžní disciplíny a zábavný program pro děti, všem účinkujícím za jejich krásná vystoupení, které pobavily a mnohdy i roztančily diváky u pódia a velký díky patří všem sponzorům a donátorům, bez jejichž pomoci bychom akci nemohli zrealizovat.  Naším společným cílem bylo připravit pro děti a mládež  zábavný a poučný program, nabídnout jim aktivity pro volný čas a široké veřejnosti ukázat, co pro děti děláme. Důkazem našeho společného úspěchu byl dětský smích, který jsme slyšeli  a úsměvy, které jsme na akci u dětí viděli. Těšíme se se všemi na další setkání ve světě her, zábavy a dobré nálady na BAMBIFESTu v květnu 2018.

 

Related Images:

Přiložené soubory


Naši partneři