Závěrečná zpráva Bamboška 2015 České Budějovice

Napsal: kancelar | Dne: 27 května, 2015

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kronika akcí 2015 Novinky Propagace

Závěrečná zpráva Bamboška 2015 České Budějovice

Závěrečná zpráva Bamboška 22.-23.5.2015 v Českých Budějovicích – RADAMBUK


 RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje připravila tradičně na termín 22. – 23. května 2015 akci pro děti a mládež, v letošním roce s názvem Bamboška. V krajském městě České Budějovice je tato přehlídka činnosti spolků a organizací, které pracují s dětmi a mládeží tradiční akcí (15 let pod názvem Bambiriáda), která přispívá k rozšiřování povědomí veřejnosti o aktivitách dětí a mládeže ve volném čase. Díky akci mají každoročně tisíce dětí možnost vybrat si tu nejlepší volnočasovou aktivitu. „Evropa hrou“ – bylo téma, které zvolili organizátoři pro akci v letošním roce.

Centrum akce bylo v osvědčeném prostoru areálu u Sportovní haly v Českých Budějovicích, kde bylo postaveno pódium se zastřešeným hledištěm a lavičkami. Toto pódium sloužilo pro jednotlivá kulturní vystoupení a zároveň tvořilo přirozené centrum dění. Pódiová vystoupení organizovala tradičně Agentura Kultur – Kontakt, programem nás prováděl zkušený moderátor Miroslav Mareš. Po celé dva dny se na pódiu střídala hudební a taneční vystoupení dětí ze spolků dětí a mládeže, domů dětí a mládeže, základních a uměleckých škol.

Dalším centrem Bambošky byl velký nafukovací stan – Infobod, kde děti navštívily Prezenci. V Prezenci si vyzvedly startovní kartičku s mapou Evropy a jejich úkolem bylo obejít jednotlivé země Evropy – stánky jednotlivých spolků a organizací, kde za splnění úkolů získávaly razítka. Kdo měl mapu Evropy plnou razítek, vrátil se do Prezence, kde dostal odměnu (baterku, hlavolam, jojo nebo píšťalku) a vyplnil kartičku do losování o ceny na pódiu, které probíhalo každou lichou hodinu na pódiu.

Ceny do losování věnovali: Jihočeský kraj, energetická společnost E.ON, Lanový park Máj, Hopsárium, IGY Centrum a Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou.

Pro děti byla připravena aktivní přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová vystoupení, opičí dráhy, skákací hrad, prezentace Oblastního spolku Českého červeného kříže České Budějovice, Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Městské policie České Budějovice, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, expozice tábornické činnosti, ukázky tábornických dovedností, lanové aktivity, jízdy na lodích, výroba placek – buttonů, hry se zvířecí tématikou, prezentace kurzů angličtiny pro děti, praktické ukázky práce s bičem, orientační běh, baseball, jízda na mašince, ukázky karate a sebeobrany, hry z lesní školky, experimenty Věda nás baví, úkoly zaměřené na preventivní témata a řada dalších soutěží a ukázek. Informační centrum pro mládež České Budějovice (ICM Č.B.) připravilo několik soutěží pro děti, mezi nimiž byla soutěž – Rekord v navlékání PET víček za 1 minutu. Vítěz, který navlékl 29 víček, byl odměněn. Bambošku navštívili zahraniční partneři z Dětské organizace FÉNIX ze Slovenska, kteří připravili také soutěže pro děti.

Účastníci

Spolky Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje:

1. středisko Zálesák www.1.strediskozalesak.cz
Informační centrum pro mládež Č. Budějovice www.icmcb.cz
Keltoviny, z.s. www.keltoviny.cz
Koníček, o.p.s. www.konicekcb.webnode.cz
Laser Tag České Budějovice http://lasertagcb.cz/
M – centrum pro mladou rodinu, o.s. www.mc-maj.com
M – tes www.m-tes.cz
Myslivecké sdružení Obora Nový Dvůr www.oboranovydvur.cz
Pionýr, z.s. – Jihočeská krajská organizace Pionýra www.jihocesky-pionyr.cz
RC Rozárka http://rozarkarc.webnode.cz
Salesiánské středisko mládeže- DDM Č.B. www.sasmcb.cz

 Ostatní účastníci:

DO Fénix Mlynky Slovenská republika
Doma v lese
Energetická společnost E.ON.
Europe Direct České Budějovice
Evropské centrum jazykových zkoušek a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky s.r.o.
Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje
Hluboká Baseball and Softball Club
Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
Malá železnice
Městská policie České Budějovice
Oblastní spolek ČČK Č.B.
Tělovýchovná škola a půjčovna lodí Vydra
THEIA – krizové centrum o.p.s.
TJ Karate České Budějovice
TJ OB České Budějovice, o.s.
VĚDA NÁS BAVÍ, o.p.s.

Návštěvní doba:

Pátek 22.05.2015 – 8.00 – 17.00 hodin – Den pro školy školní družiny
Sobota 23.05.2015 – 9.00 – 17.00 hodin – Den pro rodiny

 

Regionální záštity přijali v letošním roce Mgr. Jiří Zimola – hejtman Jihočeského kraje, JUDr. Tomeš Vytiska — člen Rady Jihočeského kraje, Ing. Jiří Svoboda primátor Statutárního města České Budějovice a Ing. Martin Maršík, Ph.D.– náměstek primátora pro školství a sociální věci. Akci v regionu podporovali Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, Městská policie České Budějovice a Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

Regionálními partnery byli Jihočeský kraj, Statutární město České Budějovice, energetická společnost E.ON, Sportovní zařízení města České Budějovice p.o., IGY Centrum, Hopsárium, Jan Vantruba, vyladenyinternet.cz, Evocati s.r.o., Sportovně-relaxační areál Hluboká nad Vltavou, Lanový park Máj, Madeta, Dopravní podnik města České Budějovice, a.s., Tiskárna InPress a Nákupní centrum Géčko. Mediálním partnerem bylo Rádio Kiss České Budějovice.

I přestože počasí letošní akci příliš nepřálo, Bambošku během 2 dnů navštívilo téměř 3000 návštěvníků. Na pořádání Bambošky se podílelo 18 organizátorů z Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje a 29 spolků a organizací připravilo pro děti soutěžní disciplíny a zábavný program. Diváci mohli shlédnout na pódiu 37 souborů, které předvedly 42 vystoupení, během nichž se představilo 485 účinkujících.

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje děkuje všem organizátorům za pečlivou přípravu akce. Patří jim velký dík za to, že věnují svůj volný čas práci s dětmi a mládeží. Děkujeme také všem partnerům a sponzorům za jejich podporu, bez které bychom nebyli schopni akci uspořádat a těšíme se na další setkání s dětmi ve světě her, zábavy a dobré nálady na Bambošce v květnu 2016.

Related Images:


Naši partneři