11.10.2019 – Uklidíme Branišovský les – 72 hodin

Napsal: kancelar | Dne: Říjen 14, 2019 | Proběhne: 11.10.2019

Kategorie: Kronika akcí 2019 Novinky

11.10.2019 - Uklidíme Branišovský les - 72 hodin

V pátek 11.10.2019 se zapojil RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. akcí Uklidíme Branišovský les  do celorepublikového dobrovolnického  projektu ČRDM s názvem 72 hodin.  72 hodin jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konaly v letošním roce v termínu od 11. do 14. října. Kdykoli během těchto 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě či okolí.

Akce Uklidíme Branišovský les se konala v lese za sídlištěm Máj v Českých Budějovicích od 15,30 do 19 hodin za podpory ČRDM, Statutárního města České Budějovice a Jihočeského kraje. Celkem 200 dobrovolníků vybavených pytli a rukavicemi  vyčistilo prostory konečné zastávky autobusů na sídlišti Máj a Branišovský les. Zúčastnily se nejen organizace dětí a mládeže (M-centrum pro mladou rodinu z.s., Turistický oddíl Ježci z.s., přípravka HC Motor, ZŠ pro sluchově postižené,  studenti Townshend International School z Hluboké nad Vltavou, Ekotým Biskupského gymnázia….), ale také obyvatelé Českých Budějovic, kterým není okolí jejich bydliště lhostejné. Odvoz odpadu a pytlů s odpadky zajistilo Statutární město České Budějovice. Účastníky akce odměnil RADAMBUK drobnými dárečky – trička, náramky a butony.

Po 19. hodině se dobrovolníci rozešli domů s dobrým pocitem, že pomohli přírodě, podpořili  myšlenku dobrovolnictví a ukázali, že jim není cizí nezištná pomoc svému okolí. RADAMBUK- Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. děkuje všem účastníkům i  partnerům akce  za to, že  pomáhali, protože chtěli!!!! 

————————————————————————————————

Rádi bychom pozvali dobrovolníky (děti, mládež a dospěláky) k úklidu Branišovského lesa za sídlištěm Máj v Českých Budějovicích.

Kdy: pátek 11.10.2019 – od 15,30 hodin do 18,00 hodin

Kde: sraz dobrovolníků na konečné MHD autobusů č. 3 na sídlišti Máj od 15,30 hodin, k dispozici budou rukavice a odpadkové pytle.

Akce se koná v rámci projektu ČRDM 72 hodin –

3 dny dobrovolnických aktivit, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí.

Připoj se k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi! Pojď do toho s námi!

Pomáhej, protože chceš!!!!!!

www.72hodin.cz

Partneři akce: Jihočeský kraj, Staturární město České Budějovice, ČRDM

Přiložené soubory


Naši partneři