7.3.2013 – 1. Štáb Bambiriády 2013

Napsal: kancelar | Dne: 28 března, 2013

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kronika akcí 2013 Novinky

7.3.2013 - 1. Štáb Bambiriády 2013

1. Štáb Bambiriády 2013

Ve čtvrtek 7.3.2012 se v 17.00 hodin v kanceláři Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje, Husova 45, Č. Budějovice konala 1. schůzka Štábu Bambiriády v Č. Budějovicích a zúčastnilo se jí 13 sdružení Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje.

Patnáctý ročník jedinečné celorepublikové akce, pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), se tentokrát zabývá tématem dětství. „Dětství v proměnách času“ – pod tímto mottem se letos uskuteční Bambiriáda 2013. Zkusíme se v průběhu Bambiriády ohlédnout a vrátit se v čase nazpět. Byly děti v jiných staletích jiné, nebo bylo jiné jen prostředí, které jim dospělí vytvořili? Jak asi vypadaly radosti a starosti dětství? Každé sdružení si připraví soutěžní disciplínu, která se bude k mottu vztahovat.

Hlavním pořadatelem v Jihočeském kraji bude již tradičně Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje – RADAMBUK. Akce se bude v Českých Budějovicích konat v areálu u Sportovní haly ve dnech 24. – 26. května 2013. Bambiriádu slavnostně zahájí v pátek 24. května 2013 v 9,30 hodin zástupci Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje spolu s pozvanými hosty z MŠMT, ČRDM, Jihočeského kraje, Magistrátu města Č. Budějovice, se zástupci Armády ČR a společnosti E.ON, která bude i v letošním roce regionálním generálním sponzorem. Na 16.30 hodin je připraveno vyhlášení vítězů soutěže Malá energetická akademie 2012 – 2013 , kterou pro společnost E.ON pořádá Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje. V sobotním dopoledni budou na pódiu oceněni dobrovolníci z dětských a mládežnických sdružení. Bambiriáda bude i v letošním roce místem aktivní prezentace sdružení dětí a mládeže, tisíce dětí si zde budou moci vybrat pro sebe tu nejlepší volnočasovou aktivitu nebo letní tábor. Pro děti budou připravené lanové aktivity, opičí dráhy, prezentace Armády ČR, ukázky bojové techniky 25. Protiletadlové raketové brigády ze Strakonic, deskové a stolní hry, netradiční tábornické sporty a bohatý program na pódiu.

Bambiriády 2013 v Č. Budějovicích se zúčastní 15 členských sdružení Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje. Štáb Bambiriády rozhodl o rozmístění prezentujících sdružení na ploše u pódia akce v areálu u Sportovní haly, o zajištění centrálního označení sdružení a o rozmístění vstupních bran. Termín příštího jednání  Štábu Bambiriády je 11.dubna 2013 v 17 hodin, v kanceláři Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje, Husova 45, Č. Budějovice.


Naši partneři