72 hodin – 11. – 14. 10. 2018 – registrace spuštěna !!!

Napsal: kancelar | Dne: Červen 20, 2018 | Proběhne: 14.10.2018

Kategorie: Kalendář akcí Kronika akcí 2018 Novinky

72 hodin - 11. - 14. 10. 2018 - registrace spuštěna !!!

Ročník 2018 se uskuteční v termínu od 11. do 14. října. Těšíme se na Vaši pomoc.

https://www.72hodin.cz/2018/

Milí koordinátoři,

registrace projektů pro letošní ročník již spuštěna!

Proč letos tak brzy? V příloze se dozvíte se více.

 

·                    Nabízíme 60 sazenic lip – STROMŮ SVOBODY. Žádejte o ně rychle, brzo budou pryč!

·                    Budeme mít pro vás i 300 sazenic ovocných stromů

·                    Česko-německé příhraniční projekty

·                    Opět budete moct pomáhat s úklidem českých hradů a zámků

·                    Kdo chce jít pomáhat studánkám?

·                    Těšit se můžete na soutěže

·                    UKÁZKA LETOŠNÍCH TRIČEK!

Děkujeme

Česká rada dětí a mládeže koordinátor akce 72 hodin

 

Soňa Polak

komunikace a PR

Česká rada dětí a mládeže | FB ČRDM

 

CO JE 72 HODIN?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po sedmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (11. – 14. října 2018) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte …

CO JE CÍLEM PROJEKTU?

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

KDO A JAK SE MŮŽE ZAPOJIT?

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.

Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu, či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!

KDY TO CELÉ PROBĚHNE?

Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 11. října 2018 od 12:00 do neděle 14. října 2018 do 12:00. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických pra­cí.

KDO ZA TÍM CELÝM STOJÍ?

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidá také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků a mezi nimi také vy! V minulém roce se do projektu zapojilo téměř 30 tisíc dobrovolníků v 624 projektech, pomoz nám letos čísla opět zvýšit!

Projekt dlouhodobě finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Přiložené soubory


Naši partneři