21.-24.5.2015 – Kurz Instruktor vodní turistiky – vodácký instruktor

Napsal: kancelar | Dne: 11 února, 2015 | Proběhne: 21.05.2015

21.-24.5.2015 - Kurz Instruktor vodní turistiky - vodácký instruktor

Místo konání: Vltava
Termíny konání: 21. – 24.5.2015

Cena kurzu:

2 100,- Kč pro členské spolky RADAMBUK

2700 Kč ostatní

(cena zahrnuje ubytování v kempu, účastnický poplatek a zapůjčení lodí, vest, pádel a sudů)

V kurzu pro instruktory vodní turistiky poskytneme účastníkům mnoho možností k získání kvalitních znalostí a dovedností k vedení vodáckých kurzů. Kurzy instruktora vodní turistiky probíhají jako školení o prodlouženém víkendu a jsou pro ně vybírány různé terény od snadno sjízdných po náročné.

Výstup z kurzu

Po úspěšném absolvování účastníci obdrží licenci: Instruktor vodní turistiky (platnost licence je časově neomezená). Získané osvědčení lze využít pro komerční, školská a zájmová zařízení. Vzdělávací středisko Mgr. Lukáš Binter – BP SPORT je držitelem akreditace MŠMT. S licencí Instruktor vodní turistiky lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích níže.

Obsah kurzu

Výstroj a výzbroj (typy lodí a pádel, údržba), historie a vývoj, disciplíny, bezpečnost, jihočeské řeky a orientace v kilometráži vodních toků. Praktická část- praktická výuka vodác. disciplín probíhá na klidné vodě, na jezech a dalších vodních terénech. Pro náročné také na vodním kanále.

Termín konání doškolovacího kurzu instruktora vodní turistiky:

Ve stejných termínech jako základní kurz a ve zkrácené podobě – různé varianty – cena 1800,- Kč

Podmínky pro účast na kurzu intruktrora vodní turistiky

Přijetí do kurzu není vyjma věku nijak omezeno. Kurz instruktor vodní turistiky může absolvovat i účastník mladší 18 let a po úspěšném absolvování získá licenci instruktor vodní turistiky. Osvědčení je možné pak plně využít až po dovršení věkové hranice 18 let.
Pokud vyučuje svoje svěřence instruktor s licencí ve věkovém rozmezí: 15 – 17 let, tak při výuce musí asistovat další držitel platné licence Instruktor vodní turistiky, který je starší 18 let a převezme na sebe právní odpovědnost za žáky či klienty. Takže je reálné stát se držitelem licence a pak vyučovat i před dovršením 18 let, ale musí při výuce asistovat starší instruktor vodní turistiky.

Program kurzu instruktora vodní turistiky

Kurz je rozdělen na část praktickou a teoretickou, které se vzájemně doplňují. Praktická výuka probíhá dopoledne a odpoledne. Po skončení praktické části pak výuka pokračuje přednáškami. Přednášky jsou časovány před večeří nebo po večeři dle aktuálního programu. V teoretické části je zařazena přednáška vodního záchranáře, dále přednáška o organizaci vodáckých kurzů a výstroji, výzbroji a její údržbě, dále přednáška – technika a metodika výuky jízdy na vodních plavidlech – kánoe, kajak a raft, právní a bezpečnostní problematika. V praktické části jsou pak zařazeny základní manévry na kánoích a raftech. Nácvik probíhá na různých místech: Např. na klidné vodě, na jezech a dalších vodních terénech (sjíždění jezů není povinné pro všechny účastníky). Pro náročnější je zařazen výcvik na vodním kanále. Jízda ve slalomové dráze samozřejmě není pro všechny povinná.

Terény pro výcvik kurzu instruktora vodní turistiky

Kurz se skládá ze dvou částí. Splouvání řeky Vltavy v běžných vodáckých úsecích a pro zdatnější – jízda na vodním kanále, pro méně zdatné – technika vodáckých manévrů na klidnější vodě.
Zpravidla se Vltava splouvá v části Český Krumlov – Boršov nad Vltavou u Českých Budějovic. Protože kurz většinou probíhá formou prodlouženého víkendu, tak splouvání Vltavy je načasováno na pátek a sobotu dopoledne. V této části a v těchto časech řeka nebývá přelidněná jinými vodáky.
Další část kurzu instruktora vodní turistiky probíhá na závodním vodním kanále v Českém Vrbném u Č. Budějovic. Náročnější účastníci trénují ve slalomové dráze. Ostatní účastníci procvičují ovládání plavidel na klidné vodě. Vodní terén je zde velmi vhodný pro nácvik. Z výkonnostního hlediska je tato slalomová dráha hodnocena jako méně náročná. Trasa a místo výcviku se může ojediněle z technických důvodů změnit.

Related Images:

Přiložené soubory


Naši partneři