CVVZ 2020 -sdílej své zkušenosti online

Napsal: kancelar | Dne: Říjen 13, 2020 | Proběhne: 13.11.2020

Kategorie: Kronika akcí 2020 Novinky

CVVZ 2020 -sdílej své zkušenosti online

https://www.cvvz.cz/clanek/sdilej-sve-zkusenosti-online

Ahoj kamarádi,

byli bychom rádi, kdybyste se zapojili do online CVVZ, kterou chceme umožnit sdílení zkušeností v době, kdy se nemůžeme setkat osobně.

O co jde? Natočit video o maximální délce 90 minut na témata, která souvisí s CVVZ (pedagogika a psychologie, cestování, zdraví a další…). Pro více informací si rozklikni nadpis článku.

Na naší online CVVZ bychom chtěli představit i kategorii tipů na programy s dětmi. Můžete v pár minutkách ukázat např. hry, které u vás v oddíle mají úspěch, krátké návody na vyrábění apod. V současné situaci ohledně koronaviru jistě všichni ocení i tipy na online alternativy činností s dětmi (oddílových schůzek, kroužků, distanční výuky…) a obecně informace o tom, jak zrovna vaši činnost epidemie zasáhla a jak se vám s tím podařilo vypořádat. Zároveň také budeme rádi, když se s námi podělíte o videa z táborů či oddílových akcí (klidně i staršího data).

Určitě není nutné, aby video bylo na profesionální úrovni, rádi dáme prostor i úplným začátečníkům, což je ideální příležitost pro každého, kdo třeba váhal, jestli vyzkoušet lektorování na CVVZ „naživo“ a nakonec se neodvážil. Tomu nahrává i fakt, že video může být libovolně krátké, nemusíte tak vyplnit klasických 90 minut jako na běžné CVVZ.

Základní doporučení pro video: ¨

  • maximální délka 90 min (raději krátké a výstižné)
  • co nejlepší kvalita s dobrým zvukem
  • natáčení na šířku
  • nenatáčet do protisvětla
  • vyvarovat se hlukům v pozadí
  • formát videa: .mpeg, .mov, .mp4 (není nutné, pokud si s tím nevíte rady, pošlete formát jaký máte a my už si jej zpracujeme sami

Zatím na svých „online přednáškách“ můžete pracovat a konkrétní informace, kam nahrávat videa, upřesníme co nejdříve. Pokud byste měli nějaké dotazy, určitě nás neváhejte kontaktovat na email lektor@cvvz.cz nebo na kontakty uvedené na webu CVVZ 2020.

Organizátorský tým CVVZ 2020.

Chtěli bychom Vám a Vaší organizaci představit vzdělávací akci pro lidi, kteří pracují s dětmi a mládeží při volnočasových aktivitách. Celostátní vzájemná výměna zkušeností (CVVZ) se koná každoročně v různých městech České republiky, v letošním roce akce proběhne u nás v Českých Budějovicích o víkendu 13.-15.11.2020. 

O CO JDE?

CVVZ je určena všem zájemcům starším 15 let. Účastní se jí členové Brontosaura, Junáka, České tábornické unie, Pionýra, DDM a dalších neziskových organizací věnujících se volnému času dětí. Program akce je sestavený z několika tématických okruhů: psychologie, pedagogika, organizace akcí, osobnostní rozvoj, příroda, ekologie, tábornictví, proběhnou i rukodělné a umělecké workshopy, pohybové aktivity atd. Přednášející jsou jak z řad účastníků, tak z řad pozvaných profesionálů. Každý účastník si volí program dle vlastního výběru. Akce se každoročně účastní 500 – 800 osob a bude probíhat ve školách v centru Budějovic. Více informací, např. o programu v minulých letech, zjistíte na webu www.cvvz.cz

UKAŽ SVÉ ZKUŠENOSTI A OBOHAŤ PROGRAM

Budeme velmi rádi, pokud o akci informujete Vaše členy či kolegy. Přihlašování na akci bude spuštěno v září. Kromě nabídky absolvování akce v roli běžného účastníka bychom Vás rádi poprosili o zvážení zapojení se do programu na CVVZ a uspořádání přednášky, workshopu či dílny podle Vašeho zaměření. Naším cílem je tradiční program akce zpestřit místními přednášejícími, kteří se akce pravidelně neúčastní. Standardní program trvá 90 minut a koná se ve školní třídě. Pro specifičtější program jsme po domluvě schopni zařídit i jiné prostory. Lektorům, kteří se akce zúčastní, na oplátku nabízíme nižší účastnický poplatek. V případě externích přednášejících se na odměně domlouváme individuálně.

ZAPOJ SE

CVVZ letos připravuje Jihočeská oblast České tábornické unie. Organizace této akce vyžaduje spoustu dobrovolníků, proto do našeho organizačního týmu rádi přijmeme další nadšence, kteří nám pomohou zajistit hladký průběh akce. V případě zájmu celého spolku nabízíme možnost zařadit se mezi partnery akce. 

Děkuji, že jste dočetli až sem. Pokud Vás něco z našeho dopisu zaujalo, budeme rádi, když se nám ozvete na tento email. 

S pozdravem 

Barbora Kuklová

organizátor akce

tel.: 777 019 177
cvvz2020@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/events/721544028348132/


Naši partneři