Darujeme kroužky dětem – 2. pololetí školního roku 2022-2023- aktualizace 31.3.2023

Napsal: kancelar | Dne: 31 března, 2023

Kategorie: Informace z ČRDM a Krajských rad DaM Novinky

Darujeme kroužky dětem - 2. pololetí školního roku 2022-2023- aktualizace 31.3.2023

Aktuálně z projektu Darujeme kroužky dětem:

Upozorňujeme, že všechny rozdělené příspěvky je nutné využít (uplatnit) nejpozději do 31.3.2023.

Rádi bychom Vás informovali o úpravě termínu pro uplatnění (využití) voucherů v systému Aktivní město.

Rozdělené prostředky ve formě voucherů je nutné uplatnit (využít) u konkrétních poskytovatelů nejpozději 31. 3. 2023. Nevyužité vouchery budou po tomto datu uživatelům stornovány.

Od 11. dubna pak bude možné opět požádat o příspěvek na aktivity v 2. pololetí školní ho roku 2022/2023.

Příspěvky rozdělíme rodičům, kteří v tomto pololetí ještě nepožádali, nebo příspěvek plně nevyužili.

íspěvky bude možné následně uplatnit do 15. května.

Celková výše, kterou budeme rozdělovat však závisí na množství neuplatněných voucherů, které rodičům na konci března stornujeme.Jakmile spustíme opětovné žádosti o příspěvek, doporučujeme požádat co nejrychleji. Předpokládáme, že se prostředky vyčerpají poměrně rychle.Příspěvek bude stále možné čerpat na dlouhodobé volnočasové aktivity probíhající v 2. pololetí školního roku.

Z prostředků je možné uhradit např. členské příspěvky, účastnické poplatky, školné na pololetí (oddílu, kroužku v DDM, sportovního klubu, ZUŠ apod.), náklady na víkendové výpravy, úhradu materiálu potřebného pro aktivitu, nebo i prázdninové aktivity v podobě letního tábora, soustředění apod., pokud jsou tyto akce vyvrcholením celoroční činnosti, na které dítě dochází.

Darujeme kroužky dětemnovinky:

1. Otevřeli jsme registraci na druhé pololetí školního roku a upravili jsme podmínky tak, aby na podporu dosáhlo ještě více rodičů.

2. Natočili jsme video návody. Video pro rodiče – jak pořádat o příspěvek a jak ho následně uplatnit. A video pro poskytovatele volnočasových aktivit – jak se zaregistrovat a založit aktivity, jak probíhá potvrzení přijetí poukazu a funguje vyúčtování.

Chybí vám peníze na zaplacení kroužků a volnočasových aktivit pro děti⁉️Může vám s tím pomoct Česká rada dětí a mládeže, která spustila projekt Darujeme kroužky dětem, s cílem pomáhat rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů za volnočasové aktivity. Rodiče můžou získat podporu až 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ Kč! ➡

Už je možné žádat o příspěvek na druhé pololetí. ➡Podpoříme rodiny, které pobírají příspěvek na dítě, příspěvek na péči, odměnu pěstouna, nebo příspěvek při pěstounské péči. Podporujeme i rodiny ukrajinských uprchlíků v tíživé finanční situaci pobývající v ČR na základě víza strpění či víza dočasné ochrany.➡Příspěvek 2000 korun lze využít u všech poskytovatelů pravidelných volnočasových aktivit pro děti a mládež v celé ČR.➡Podporu je možné použít nejen na členský či oddílový příspěvek, ale také na účastnické poplatky např. na soustředění, víkendovou akci, či na nákup potřebného vybavení pro dítě.💟

Pro více informací: http://darujemekrouzky.cz/💟Tuto pomoc může ČRDM poskytnout díky podpoře a štědrosti Nadace Karel Komárek Family Foundation, Nadace České spořitelny, Nadace Albatros, SAZKA. Za skvělou spolupráci děkujeme Eduzměna

Related Images:


Naši partneři