Jihočeský kraj zpřístupnil web „Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti“. Organizace se mohou registrovat

Napsal: kancelar | Dne: 1 června, 2023

Kategorie: Novinky

Jihočeský kraj zpřístupnil web „Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti“. Organizace se mohou registrovat

Od dnešního dne funguje webová stránka https://krouzkyprojihocechy.cz, kde mohou Jihočeši nalézt informace k programu na další podporou nízkopříjmových domácností. Konkrétně na účelné využití volného času dětí a mládeže. Na zájmové kroužky Jihočeský kraj přispěje až 4 tisíci korun pro jedno dítě. Celkem do programu uvolní ze svého rozpočtu asi dvacet milionů. Hlavní výhodou nového dotačního programu je jednoduchá administrace. Nárok na příspěvek je totiž navázán na údaje úřadu práce a žadatelé tak nemusí nic dalšího dokládat. 

Právě od 1. června 2023 se už mohou sportovní kluby, jazykové nebo umělecké školy, kroužky a další organizace na webových stránkách https://krouzkyprojihocechy.cz registrovat.

Čas pro rodiče pak přijde v srpnu. Na základě registrace (opět na webu https://krouzkyprojihocechy.cz) a ověření, že na podporu mají nárok, získají „kredity“ (1 kredit = 1 koruna), které budou moct využít u vzdělávacích, kulturních, sportovních a dalších organizací na úhradu mimoškolních aktivit svých dětí. 
 https://budejovickyinfodenik.cz/jihocesky-kraj-zpristupnil-web-pomahame-s-krouzky-pro-jihoceske-deti-organizace-se-mohou-registrovat?fbclid=IwAR3XUxHms6LdW1SNbx-K1HHuLTbXgpy2_lcwuEHs1OWyHR-r46oiBIrS24I

Related Images:


Naši partneři