Nápady, aktivity s dětmi na zimu

Napsal: kancelar | Dne: 14 ledna, 2022

Kategorie: Databáze her, náměty na činnost on-line Novinky

Nápady, aktivity s dětmi na zimu
https://www.facebook.com/groups/802245347046855/
Linoryt do polystrenové podložky od krajeného sýra z Billy…🧀Špejlí nebo ostrou tužkou děti nakreslí (vyryjí ) do podložky obrazce. Pak je přebarví temperou, položí na bílou čtvrtku a převálcují válečkem…
@thinkcreative_cz
https://svobodnahra.cz/wp-content/uploads/2017/12/SN%C3%8DH.pdf

Příběh o třech mudrcích

Kašpar, Melichar a Baltazar jsou známí mudrcové z východu, kteří každou noc zkoumali oblohu. Jednou si na nočním nebi všimli nové a velmi zářivé hvězdy. Radili se a mudrovali až je napadlo, že jde o znamení narození nového, hodného krále, na kterého už lidé dlouho čekají.

Rozhodli se tedy, že se půjdou novému králi poklonit a donesou mu dary. Věděli přesně kam mají jít, protože jim zářící hvězda ukazovala směr. Šli dlouho, až je nakonec znamení dovedlo do chléva ve městě Betlémě, kde našli Josefa s Marií a malým Ježíškem.

Mudrcové se novému králi poklonili a předali mu dary – myrhu, kadidlo a zlato.

tri kralove

Svátek Tří králů

6. ledna mají Tři králové svátek. V některých rodinách se v tento den odstrojuje stromeček. Naši předci, kteří ještě doma topili v kamnech, si den po třech králích, zatopili právě dřevem z odstrojeného vánočního stromečku. Na roztopených kamnech si přichystali kávu, kterou si společně vypili. Tímto rituálem se s vánoční dobou rozloučili.

Tříkrálová koleda – co opravdu znamená C+M+B

Tříkrálová koleda patří k těm nejznámějším a má už opravdu dlouhou tradici. Malí koledníci obcházejí domy u kterých zazpívají, nebo zahrají malou scénku a vykoledují si tak nějakou dobrotu.

navod tri kralove (9)
https://takjderok.cz/zima/tri-kralove-pribeh-a-tvoreni-z-rulicek-od-toaletniho-papiru/?fbclid=IwAR3Hoq4SQoZ4NZk8djLW65wOYfimxYY9oQS5ntpCrrjso5efsRu9Qm4Nhzw

Naši partneři