Staň se na den informatikem – projekt Mládež kraji – kraj Jihočeský 21. – 29. 11. 2023

Napsal: kancelar | Dne: 11 prosince, 2023

Kategorie: Kronika akcí 2023 Novinky Projekty

Staň se na den informatikem - projekt Mládež kraji - kraj Jihočeský 21. - 29. 11. 2023

Ve dnech 21. 11. až 29. 11. 2023 se konala v rámci projektu Mládež kraji – kraj Jihočeský soutěžní online akce nazvaná Staň se na den informatikem, která byla určena zejména studentům středních škol z Jihočeského kraje. Přestože se jednalo o soutěž, účastníci se mohli seznámit s aktuálními a zajímavými tématy z oblasti informatiky. Pro účastníky bylo připraveno několik témat, která jim byla představena textem nebo videy. Pro každé téma byl na konec připraven soutěžní úkol k vyřešení. Vyhodnocení probíhalo formou bodování vyřešených úkolů.  Soutěžící měli například možnost vyzkoušet si roli tanečního choreografa a naprogramovat postavičky na parketu k předvedení úžasných tanečních kreací, najít klíč k vyluštění zašifrované zprávy, podobně jako starověcí římští vojevůdci, či využít nástroje ChatGPT k odhalení tajemného textu. Soutěže se zúčastnilo 50 studentů středních škol, výherci obdrželi drobné odměny – flash disky. Dle počtu zúčastněných studentů a aktivního plnění zadaných úkolů soudíme, že jsme u nich podnítili zvýšený zájem o oblast informatiky a informační technologie. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo zařadit téma, kterému se aktuálně v médiích věnuje velmi vysoká pozornost a to umělá inteligence, konkrétně nástroj ChatGPT.

————————————————————————————-

Můžeš jím být i po několik dní na našem online studentském soutěžním workshopu.

Soutěžní workshop pro studenty a žáky z jižních Čech na aktuální a zajímavá témata z oblasti informatiky.

Můžete se těšit na kódování, zkusíte si, jak rozšifrovat data a další zajímavé problémy k vyřešení.

Online soutěžní workshop začíná v úterý 21. 11. 2023 a skončí 29. 11. 2023 ve 23:59 h (UTC+1).

Začít pracovat můžete po registraci na našem soutěžním portálu. Nezapomeňte uvést své skutečné jméno, emailovou adresu, název školy s adresou (město) a do jaké třídy chodíte.

Zúčastnit se mohou studenti středních škol z Jihočeského kraje. Odměny budou rozděleny dle pořadí kritérií: správnost řešení, čas odevzdání řešení.

Těšíme se na Vás a přejeme hodně zábavy.

http://di.ef.jcu.cz/

https://jihocesky.mladezkraji.cz/clanek/projekt-stan-se-na-den-informatikem-164

Related Images:


Naši partneři