Tisková zpráva č.2 – BAMBIFEST České Budějovice 24.-25.5.2019

Napsal: kancelar | Dne: Květen 10, 2019

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kronika akcí 2019 Novinky

Tisková zpráva č.2 - BAMBIFEST České Budějovice 24.-25.5.2019

Přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová vystoupení, soutěže…

24. – 25. května 2019

Výstaviště České Budějovice

http://budejovice.bambifest.cz/

Vstup zdarma

Motto: Rychlé šípy slaví 80 let

RADAMBUK- Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje zve děti, rodiče, prarodiče,  oddíly, spolky dětí a mládeže, školy, školky, školní družiny a další organizace pracující s dětmi a mládeží v pátek 24. 5. 2019 a v sobotu 25. 5. 2019 na akci BAMBIFEST 2019 na Výstaviště v Českých Budějovicích.

Návštěvní doba

Pátek: 8 – 18 hodin

Sobota: 9 – 17 hodin

Program

Přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová taneční, divadelní a pěvecká vystoupení, koncerty, divadlo, losování o ceny na pódiu, soutěže,tajenka Rychlé šípy, výtvarná dílna,indiánské teepee, střelba z luku, výroba buttonů, maskot RADAMBUKu čáp Klapík, kurzy angličtiny pro děti, ukázky zážitkové akce s pejsky, chemické a fyzikální pokusy, elektrokoloběžky, e- boardy, hasičská technika, ukázka požárního útoku, workshop na téma „ Neplýtváme“, výuka bojových umění, venkovní hra Lasergame, střelba na cíl, soutěže na preventivní témata- šikana, kyberšikana, dračí loď, montessori aktivity pro děti, balanční plošiny, poznávací hry s koňskou, jezdeckou tématikou, prezentace Městské policie, Československé obce legionářské, Oblastního spolku Českého červeného kříže České Budějovice, skákací hrad, šifry, hod na koš, míčové hry, hod podkovou, lanové překážky, sběr elektroodpadu, nafukovací překážková dráha „Přelez, přeskoč, recykluj“, vysoká lezecká stěna, boulderingová stěna, zorbingové koule a spousta dalších her a soutěží……

U jednotlivých stánků budou děti získávat razítka do startovní karty, po splnění úkolů si vyzvednou v Infobodu malou odměnu. Vyplněné startovní kartičky budou postupovat do losování o ceny, které bude probíhat v liché hodiny na pódiu akce. Ceny do losování věnovali Jihočeský kraj, Hopsárium, IGY centrum, Decathlon, Jump aréna České Budějovice, Zeměráj a Smrček souvenirs servis.

Za vyluštění tajenky na téma Rychlých šípů mohou děti v losování o ceny získat také Ježka v kleci nebo pěknou knihu od Jaroslava Foglara V Infobodu mohou návštěvníci odevzdat nepoužívané dioptrické brýle a zapojit se s RADAMBUKem do Sbírky brýlí pro Afriku a na stanovišti společnosti ELEKTROWIN „Přelez, přeskoč, recykluj“ mohou odevzdat vysloužilý malý elektrospotřebič, za který obdrží drobný dárek.

Program ve stáncích připravují organizace

1.  Informační centrum pro mládež České Budějovice – www.icmcb.cz – soutěž tajenka Rychlé šípy, výtvarná dílna, plackování, teepee, střelba z luku,

2. M- centrum pro mladou rodinu z.s.- www.mcmaj.com ,

3. Fight Club z.s. – www.fightclub.cz – Stezka malého bojovníka (výuka bojových umění – sebeobrana),

4. Turistický oddíl Ježci, z.s. – www.to-jezci.cz ,

5. Lasergame club Písek – FUN SPACE ARENA- www.lasergameclub.cz – venkovní hra Lasergame a střelba na cíl,

6. ENERGY CENTRE ČESKÉ BUDĚJOVICE, z.s. – www.eccb.cz – prezentace čisté mobility – jízdy na elektrokoloběžkách, E- boardech,

7. Sbor Dobrovolných Hasičů České BUdějovice – https://hasici-ceske-budejovice.webnode.cz/clenove-sdh-cb/ – hasičská technika, požární útok ukázka- pátek,

8.  Potravinová banka Jihočeského kraje z.s. – www.pbjk.cz – workshop na téma „Neplýtváme“,

9. Jazykové centrum Let´s flow, z.s. – www.letsflow.cz – jazyková hra,

10. Věda nás baví o.p.s. – www.vedanasbavi.cz – Interaktivní zábavné vědecké pokusy  – fyzika, chemie, přírodopis, astronomie….,

11. THEIA – krizové centrum o.p.s. – www.theia.cz – soutěže na preventivní témata-  šikana, kyberšikana,

12. CB Dragons, z.s. – dračí loď,

13. Louskáček z.s. – www.louskackovyjeslicky.cz – montessori aktivity pro děti,

14. Europe Direct České Budějovice – www.europedirect.cz – kolo štěstí, XXL puzle – pátek,

15. Pracovní skupina pro podporu pěstounství v Jihočeském kraji – Cesta do domečku pěstounství s dopravními značkami na téma „rodina, pěstounství“, malování tašek na střechu a cihel na domeček pěstounství, balanční plošiny na trénování rovnováhy „rovnováhu najdeš v rodině“ – sobota,

16. Koníček, o.p.s. – https://konicekcb.webnode.cz/ – poznávací hry s koňskou, jezdeckou tématikou,

17. Městská policie České Budějovice – www.mpolicie.c-budejovice.cz – tehnika – služební automobil, skútr, opilecké brýle – pátek,

18. Salesiánské středisko mládeže – DDM Č.B. – www.sasmcb.cz – bludiště z modelíny, šifry…,

19. A – Gastro Bohemia s.r.o. – www.bosonoha.cz – chodníček bosou nohou, výtvarná dílna ,

20. Basketbal České Budějovice s.r.o. – www.tigerscb.cz – hod na koš, driblování, míčové hry,

21. Československá obec legionářská, jednota České Budějovice – www.csol.cz – omalovánky s vojenskou tématikou – sobota,

22. Rozcestí o.p.s, Lesní klub Úl – https://www.klubul.cz – pátek,

23. Jihočeské zemědělské muzeum, o.p.s.   – www.zemedelske-muzeum.cz – dojení umělého vemene, hod podkovou do dálky, zvířátkové dostihy,

24. M- tes z.s. – www.m-tes.cz,

25. Cedem z.s.,

26. Žabičky Horní Planá z.s. – lanové překážky – sobota

27. Elektrowin – www.elektrowin.cz – “ Přelez, přeskoč, recykluj“ – nafukovací dráha, sběr elektroodpadu….,

28. Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, z.s.– www.canisterapie.org – ukázky zážitkové akce s pejsky, pátek 15-16,30 hodin a sobota 10-11,30 hodin,

29. BESIP MD – Jihočeský kraj,

30. Oblastní spolek Českého červeného kříže Č.B. – www.cckcb.cz – ukázky 1. Pomoci,

31. Dětská organizace Fénix  Slovensko ,

32. Hugo divadelní klub z.s. – skákací hrad – pátek,

33. Baby club Šikulka – www.sikulka.com – soutěže, foukání balónků,

34. Decathlon – sportovní soutěže,

35. Pionýr z.s. – Jihočeská krajská organizace Pionýra – soutěže,

36. TVOR z.s. – sobota,

37. Doprovodný program – zorbingové koule, rodeo býk, vysoká lezecká stěna, boulderingová stěna .

Pódiová vystoupení

Na pódiu shlédnete vystoupení dětských a mládežnických tanečních, hudebních, divadelních a pěveckých souborů.V pátek od 15 hodin zveme širokou veřejnost na koncert zpěvačky Elišky Kotlínové s kapelou Votvíráci a od 17 hodin na koncert zpěváka Vojty Drahokoupila. Pro děti na sobotu od 13,00 hodin připravilo Divadélko Kos Černobílou pohádku. Srdce potěší a diváky roztančí v sobotním odpoledni od 14 hodin kapela KONÍČEK a od 15,55 hodin písničkář Martin Kajaba.

Program pódiových vystoupení – pátek 24.5.2019

8,30 – 8,40                  Zahájení

8,45 – 9,00                  MŠ Pištín – Pásmo

9,00 – 9,05                  M-tes – MTV Dance – Veselé dětství

9,05 – 9,10                  M-tes – Gangster Team – Street stars

9,10 – 9,25                  Pěvák Malonty – Bystrá voda, Táta, Kramářko hlinecká, Tenhle kluk

9,25 – 9,30                  M-tes – Disco Dance – Fire ball

9,30 – 9,35                  ZŠ Grünwaldova – taneční kroužek – Pipi dlouhá punčocha

9,35 – 9,40                  DDM ČB BEZ – Obnošená vesta

9,40 – 10,00                M-tes – vyhodnocení výtvarné soutěže

10,00 – 10,10              Slavnostní zahájení

10,10 – 10,15              M-tes – Disco Dance – C‘mon

10,15 – 10,20              DDM ČB BEZ – Dítě školou povinné

10,20 – 10,55              Slavíčci z Hluboké – Zlatovláska – pásmo básní a písní

10,55 – 11,00              M-tes – Gangster team – Shuffle

11,00 – 11,05              Losování

11,05 –11,45               Křemíci – Křížem krážem za lidovkou

11,45 –11,50               Jitřenka – PS Čestice – Večerníček – country tanec

11:50 –11,55               Jitřenka – PS Čestice – Na Okoř je cesta

12,00 –12,30               Sforzato a Fortissimo – ZŠ Čestice – The best of

12,30 –13,00               Polední pauza

13,00 –13 05               Losování

13,05 –13,10               ICM ČB – vyhodnocení soutěže Rychlé šípy se vrací

13,10 –13,20               Gladiators gym ČB Muay thai děti – Thajský box

13,20 –13,25               M-tes – Fire Girls – Street stars

13,25 –13,35               Gladiators gym ČB Taekwon-do děti – Taekwon-do

13,35 –13,40               M-tes – Fire Girls – Shuffle

13,40 –13,45               Gladiators gym ČB Sportovní přípravka děti-Sportovní přípravka

13,45 –13,55               LSD – Letecké seskupení Dzandzare – Exhibice akrojógy

13,55 –14,00               DDM Týn Cvičení kluků a holek – Letem světem

14,00 –14,05               Danceline studio Berušky – Tik ťak

14,05 –14,10               Danceline studio – Hroši – Tid with words

14,10 –14,15               Fight Club karate team – Ukázka karate

14,15 –14,20               DDM Týn n/Vlt. Kopretina – Malé čarodějky letí do světa

14,20 –14,25               DDM Týn n/Vlt. Gymnastika přípravka – Laskonky

14,25 –14,30               DDM Týn n/Vlt. Gymnastika – Laskonky

14,30 –14,35               DDM Týn n/Vlt. Dancing Aerobik 1 -Sestava aerobiku

14,35 –14,40               DDM Týn n/Vlt.  Dancing Aerobik 2 -Sestava aerobiku

14,40 –14,45               DDM Týn n/Vlt. Orientální tance – Always

14,45 –14,50               DDM Týn n/Vlt. Disco Rebels – Blah Blah Blah

14,50 –14,55               DDM Týn n/Vlt. Disco Rebels – Five more hours

14,55 –15,00               DDM ČB Break the rulls – Pop stars

15,00 –15,05               Losování

15,05 –15,55               Eliška Kotlínová a Votvíráci – Hudební vystoupení

15,55 –16:20               KAMI – hudební kurzy – Jambo Afrika

16,20 –16,25               Danceline studio Lvíčata – Cvrček a mravenci

16,25 –16,30               Danceline studio Žabky – Coco

17,00 –17,05               Losování

17,05 –18,00               Koncert Vojta D

Program pódiových vystoupení – sobota 25.5.2019

9,15 – 9,20                  Zahájení

9,20 – 9,30                  LSD – Letecké seskupení Dzandzare – Exhibice akrojógy

9,30 – 9,35                  Mažoretkový a twirlingový klub Panenky ČB – Panenky – skupina

9,35 – 9,45                  Mažoretkový a twirlingový klub Panenky ČB – Panenky – klasická sóla

9,45 – 9,50                  ZŠ Máj II Pink Lady mini – Dance aerobik

9,50 – 9,55                  ZŠ Máj II Pink Lady – Dance aerobik

9,55 – 10,05                Mažoretkový a twirlingový klub Panenky ČB–Panenky–twirlingová sóla

10,05 – 10,10              Nadirah Falak – Kiss, Kiss

10,10 – 10,15              Danceline studio Koťata – Cukrárna u tří včeliček

10,15 – 10,20              Danceline studio Žížalky – Stonožka Ponožka

10,20 – 10,25              Danceline studio Motýlci – Ukolébavka

10,25 – 10,30              Danceline studio Myšky – Královská oslava

10,30 – 10,35              Danceline studio Broučci – Nauč mě létat

10,35 – 10,40              Šarm – Harry vs.Voldemort

10,40 – 10,50              Gladiators gym ČB Muay thai děti – Thajský box

10,50 – 10,55              Nadirah Falak – Pod závojem

10,55 – 11,00              Gladiators gym ČB Sportovní přípravka dětí – Sportovní přípravka

11,00 – 11,05              Losování

11,05 – 11,50              Matyáš Cahák – Zpěv s kytarou

11,50 – 12,00              Gladiators gym ČB Taekwon-do děti – Taekwon-do

12,00 – 12,05              Spv Žirovnice – Cesta kolem světa

12,05 – 12,10              Fight Club karate team – Ukázka karate

12,10 – 12,15              M-tes – MTV Dance – Veselé dětství

12,15 – 13,00              Polední přestávka – příprava na pohádku

13,00 – 13,05              Losování

13,05 –14,00               Divadélko KOS – Černobílá pohádka

14,00 –15,30               Kapela Koníček – Né – no jó – no to není možné!

15,00 – 15,05              Losování

15,30 – 15,35              Šikulky – tanečky – Sen

15,35 – 15,45              Big Renny a Romzy – RAP

15,45 – 15,50              DDM ČB Banda Cool – Pirátská show

15,50 – 15,55              DDM ČB H54 – Millioner

15,55 – 17,00              Martin Kajaba – Vystoupení písničkáře

17,00 – 17,05              Losování a konec

Záštity nad akcí přijali RNDr. Jan Zahradník – poslanec Poslanecké sněmovny PČR, Mgr. Zdeněk Dvořák – náměstek hejtmanky Jihočeského kraje a Ing. Jiří Svoboda – primátor Statutárního města České Budějovice.

Těšíme se s Vámi na setkání ve světě her a zábavy!!!

Přiložené soubory


Naši partneři