Závěrečná zpráva a fotogalerie BAMBIFEST 2019 České Budějovice

Napsal: kancelar | Dne: Květen 30, 2019

Kategorie: BAMBIFEST - Bamboška - Bambiriáda Kronika akcí 2019 Novinky

Závěrečná zpráva a fotogalerie BAMBIFEST 2019 České Budějovice

RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. připravil akci BAMBIFEST tradičně na termín 24. – 25. května 2019. V krajském městě České Budějovice je tato přehlídka již neodmyslitelně tradičním projektem, který přispívá k rozšiřování povědomí veřejnosti o aktivitách dětí a mládeže ve volném čase.Díky akci mají každoročně tisíce dětí možnost vybrat si tu nejlepší volnočasovou aktivitu.

Akce se konala letos již podruhé v areálu Výstaviště v Českých Budějovicích, kde bylo postaveno pódium,které sloužilo pro jednotlivá kulturní vystoupení a zároveň tvořilo přirozené centrum dění. Akci v pátek slavnostně zahájili vedoucí oddělení pro mládež, tělovýchovu a sport odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje Mgr. Miroslav Hrdina, předseda RADAMBUKu Ing. Peter Padúch a místopředseda RADAMBUKu Bc. Dušan Brodský. Po celé dva dny se na pódiu střídalahudební, pěvecká, divadelní a taneční vystoupení dětí ze spolků dětí a mládeže, domů dětí a mládeže, mateřských, základních a uměleckých škol. Pro malé návštěvníky zahrálo Divadélko KOS Černobílou pohádku a v pátekRADAMBUK pozval širokou veřejnost na koncert zpěváka Vojty Drahokoupila s kapelou.Českobudějovickému publiku se představil s kytarou písničkář Martin Kajaba, Matyáš Cahák a folková zpěvačka Eliška Kotlínová s kapelou Votvíráci. Srdce potěšila a diváky roztančila tradičně kapela KONÍČEK.

Pro děti byla připravena bohatá nabídka aktivit ve stáncích – přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová taneční, divadelní a pěvecká vystoupení, koncerty, divadlo, losování o ceny na pódiu, soutěže,tajenka Rychlé šípy, výtvarná dílna,indiánské teepee, střelba z luku, výroba buttonů, maskot RADAMBUKu čáp Klapík, kurzy angličtiny pro děti, ukázky zážitkové akce s pejsky, chemické a fyzikální pokusy, elektrokoloběžky, e- boardy, hasičská technika, ukázka požárního útoku, workshop na téma „ Neplýtváme“, výuka bojových umění, venkovní hra Lasergame, střelba na cíl, soutěže na preventivní témata- šikana, kyberšikana, dračí loď, montessori aktivity pro děti, balanční plošiny, poznávací hry s koňskou, jezdeckou tématikou, prezentace Městské policie, Československé obce legionářské, Oblastního spolku Českého červeného kříže České Budějovice, skákací hrad, šifry, hod na koš, míčové hry, hod podkovou, lanové překážky, sběr elektroodpadu, nafukovací překážková dráha „Přelez, přeskoč, recykluj“, vysoká lezecká stěna, boulderingová stěna, zorbingové koule a spousta dalších her a soutěží……

Informační centrum pro mládež České Budějovice (ICM Č.B.) postavilo v centru akce indiánské teepee a připravilo několik soutěží pro děti, mezi nimiž nechyběla střelba z luku, chytání ryb, slacklining, výtvarná dílna na téma Rychlých šípů a výroba buttonů.

Na Výstavišti byl spolu s BAMBIFESTem pro děti připraven Dětský den s Armádou ČR, na kterém armáda prezentovala  svoji činnost techniku.

Čáp Klapík (maskot RADAMBUK) zavedl děti do světa zábavy, her a poznání. U jednotlivých organizací ve stáncích děti získávaly razítka do startovní karty, po splnění úkolů si vyzvedly v Infobodu malou odměnu. Vyplněné startovní kartičky postupovaly do losování o ceny, které probíhalo v liché hodiny na pódiu akce. Ceny do losování věnovali Jihočeský kraj, Hopsárium, IGY centrum, Decathlon, Jump aréna České Budějovice, Zeměráj a Smrček souvenirs servis. Za vyluštění tajenky na téma Rychlých šípů mohou děti v losování o ceny získat také Ježka v kleci nebo pěknou knihu od Jaroslava Foglara V Infobodu mohli návštěvníci odevzdat nepoužívané dioptrické brýle a zapojit se s RADAMBUKem do Sbírky brýlí pro Afriku a na stanovišti společnosti ELEKTROWIN „Přelez, přeskoč, recykluj“ vysloužilý malý elektrospotřebič, za který obdrželi drobný dárek.

Celou akci provázelo sluníčko a přátelská atmosféra. Návštěvnost BAMBIFESTu byla letos opravdu rekordní – 10 200 návštěvníků. Program ve stáních připravilo 227 organizátorů z 39 organizací, na pódiu akce vystoupilo 729 účinkujících z 66 organizací a souborů, kteří představili 73 pěveckých, hudebních, recitačních nebo tanečních vystoupení

RADAMBUK děkuje všem organizátorům za pečlivou přípravu akce. Patří jim velký dík za to, že věnují svůj volný čas práci s dětmi a mládeží. Organizátorům ve stáncích patří dík za jejich připravené soutěžní disciplíny a zábavný program pro děti, všem účinkujícím za jejich krásná vystoupení, které pobavily a mnohdy i roztančily diváky u pódia a velký díky patří všem partnerům a sponzorům, bez jejichž pomoci bychom akci nemohli zrealizovat.  Naším společným cílem bylo připravit pro děti a mládež  zábavný a poučný program, nabídnout jim aktivity pro volný čas a široké veřejnosti ukázat, co pro děti děláme. Důkazem našeho společného úspěchu byl dětský smích, který jsme slyšeli  a úsměvy, které jsme na akci u dětí viděli. Těšíme se se všemi na další setkání ve světě her, zábavy a dobré nálady na BAMBIFESTu v květnu v roce 2020.

Přiložené soubory


Naši partneři